5 نکته در انتخاب یک قالیشویی حرفهای که باید بدانید

به طور کلی نخ تار و پود استفاده شده در فرشهای ماشینی در اکثر مواقع از جنسهایی چون پنبه ، پلی استر و جوت تشکیل شده است. بطور کلی چهار نوع فرش ماشینی در بازار وجود دارد که عبارتند از : فرشهای ماشینی پشمی ، فرشهای ماشینی اکریلیک ، فرشهای ماشینی پلی استر و فرشهای ماشینی پلی پروپیلن. فرش های ماشینی در طرح های مختلفی در بازار عرضه می شوند و هرکدام کارایی خاص خودش را دارد و از نظر جنس الیاف و نخ به چهار دسته تقسیم می شوند که شامل الیاف پشم ، نخ اکریلیک ، پلی استر و نخ پلی پروپیلن.

به این معنی که به جای استفاده از عناصر پروموشن محور در طراحی و اشاره به فواید کاربردی خرید با تخفیف 20درصد، لایه فواید احساسی ایجاد شده بعد از خرید فرش با کیفیت با تخفیف 20درصدی نشان داده شده است.به این ترتیب، آرامش و آسایش ناشی از یک خرید با کیفیت همراه با تخفیف خوب به عنوان عنصر اصلی در طراحی گرافیکی انتخاب شده و نهایت تلاش در راستای نمایش این حس آرامش، به کار بسته شد. با توجه به اینکه فرش یک کالای هزینه بر است، انتخاب یک فرش ماشینی خوب که هم از کیفیت و دوام بالا و هم از قیمت مناسبی برخودار باشد. البته در نخ های آکرلیک هیت ست شده هم تلاش شده است که پرزدهی فرش کاهش پیدا کند. برای کاهش و رفع این پرزهای اضافی بهتر است که هفتهای دو بار به روی فرش جاروبرقی بکشید. نوع دیگری از انواع الیاف مصنوعی ، پلی پروپیلن یا اولفین میباشد که به نوعی جزو الیاف ارزان قیمت نیز محسوب میشود ، همچنین رنگپذیری بسیار خوب الیاف پلی پروپیلن باعث شده تا هزینه ی رنگآمیزی آنها نیز نسبت به سایر الیاف کمتر باشد ؛ بنابراین فرشهایی به این جنس ، گزینهی مناسبیست برای خریدارانی که قصد خرید فرشی با قیمت مناسب را دارند.

در این صورت میتوانید یا به عنوان مدرس در یک آموزشگاه مشغول به کار شوید و یا در صورت داشتن شرایط لازم خودتان مؤسسه آموزشی ثبت کرده و یا در خانه مشغول به آموزش هنرجویان باشید. توصیه دیگری که برایتان این است که اگر به هر دلیلی فرشی ماشینی دارید که از آن استفاده نمیکنید بهتر است که آن را کاملاً لوله کرده و در گوشهای از خانه خود قرار دهید. خواندن مقاله پادری را نیز به شما توصیه میکنیم. سخن پایانی: در این مقاله از وبسایت چی بگیر برایتان به شرح مفصل درباره روش خرید فرش ماشینی گفتیم. به دلیل شل بودن چله در این روش بافندگان شانه ها را سنگین تر و با فشار بیش تری می کوبند تا پرزهای پشمی در هم فرو بروند و چله محکم شود. اکنون فرش و قالی مناسب آشپزخانه در طرح ها و مدل های مختلفی تولید میشوند که می توان با توجه به متراژ و نوع آشپزخانه بهترین مدل را خریداری کرد. بله تمام فرشهای ماشینی موجود در بازار در ابتدا، هم از نرمی و لطافت مناسب و هم از جلوه و جلای رنگ زیبایی برخوردار هستند،اما نکته اینجا است که همین فرش ممکن است بعد از چند ماه استفاده، نرمی و لطافت خود را از دست داده و بعد از اولین شستوشو به یک فرش بیرنگ و رو تبدیل شود.

از دیگر ویژگیهای قابل ذکر در مورد این نوع از فرشهای ماشینی حالت پیوسته ی الیاف به کار رفته در آنهاست که سبب میشود این نوع فرش ها ، پرزدهی کمتری نسبت به فرشهای پشمی و اکریلیک داشته باشد. نکته دیگری که میتوانیم در رابطه با فرش ماشینی پلی استر ذکر کنیم آن است که این نوع از فرشها غالباً پرز کمتری میگیرند. لازم است یادآور شویم که دوخت لب فرش در کناره های آن که معروف به زیگزاگ می باشد نیز در این نوع فرشها از جنس آکلریک میباشد. اما برای خرید فرش دستباف کاشان، لازم نیست حتما تا شهر کاشان یا حتی بازار فرش فروشها رفت. البته از این نکته نیز نباید غافل شد که شاید طرح و نگاره در یک فرش ماشینی در منزلی زیبایی فضا را دو چندان کند و محیط را زیبا و جذاب اما همان فرش در منزل شما شاید آن زیبایی را به محیط نبخشد و دلیل این امر انتخاب فرش متناسب با دکوراسیون منزل و انتخاب رنگ آن بر اساس پرده و مبل می باشد که باید هارمونی رنگ ها در انتخاب فرش متناسب با منزل رعایت شود تا بتواند فضایی زیبا را به ارمغان آورد . به طور کلی باید بگوییم که تعداد گرههای فرش در هر متر را شانه مینامند.

یکی از مسائلی که باید در زمان خرید فرش ماشینی در نظر داشته باشید تعداد گرههای فرش است. به طور کلی تراکم فرش همان گرههای طولی فرش ماشینی هستند که تنوع بسیار زیادی نیز دارند. این درحالی است که فرش های با جنس نخ خاب پلی استر از همان ابتدا بدون پرز هستند و برای افراد حساس مناسب ترند. الیاف اکریلیک تنها الیاف نخ خاب هستند که در فرش های هفتصد شانه کاشان به کار می روند. فرش ماشینی طرح نیلان هفتصد شانه در تراکم 2550 با نخ خاب صدرصد اکرلیک هشت رنگ. نخ تار در این نوع از فرشهای ماشینی از جنس صددرصد پنبه میباشد ، نخ پودی هم که مورد استفاده قرار میگیرد از جنس صددرصد کنف یا جوت است اما مهم ترین قسمت که همان نخ پرز یا خاب میباشد در این نوع فرش ها باید از جنس صددرصد پشم خالص نو و ضد بید شده ، باشد. اما در قالیهای جدید بیشتر از کتان استفاده میشود. استفاده کنید تا دیرتر در معرض آسیب قرار بگیرند و از بین بروند. هر چه نخی که برای بافت فرش مورد استفاده میگیرد از استحکام بالایی در برابر حرارت و پاخوردگی و .. برخوردار باشد دوام آن افزایش پیدا کرده و در اثر استفاده مداوم دچار آسیب نخواهد شد.

یکی از ویژگیهای دیگر فرش ماشینی اکریلیک که حتماً باید به آن اشاره کنیم این است که اگر آلودگیها و لکههای روغنی بر روی این فرش بیفتد به راحتی قابل شستوشو نیست. برای درک بهتر این مطلب پیشنهاد می کنیم حتماً به ترتیب مقالات “ساختار فرش و انواع تراکم فرش ماشینی“ و “مراحل تولید فرش ماشینی” را مطالعه نمایید. حتماً تا به حال چشمتان در شهر به بیلبوردهای تبلیغاتی شهر فرش افتاده است. با این حال در صورتی که هر گونه سوالی داشتید با ما در میان بگذارید. به دلیل فروش مستقیم زرین فرش از کارخانه، شما عزیزان از میان جدید ترین طرح ها و نقشه های خرید میکنید. نخ پرز یا خاب : باید بدانید که در اصل یکی از مهم ترین تفاوت ظاهری و کیفی فرش های ماشینی در نوع نخ پرزیست که در بافت آنها استفاده میشود ، چراکه نخ پرز یا خاب همان نخی است که تمام سطح روی فرش را میپوشاند و در ظاهر فرش قابل مشاهده میباشد همچنین کیفیت و عمر فرش نیز کاملا به آن بستگی دارد.

این مجموعه انواع فرش دستباف، فرش ماشینی، تابلو فرش و فرش ایرانی و خارجی را به مشتریان ارائه می کند. هنگامی که برای خرید فرش ماشینی به فروشگاههای مختلف مراجعه میکنید، فروشنده به شما اطلاعاتی درباره هر فرش ارائه میکند که به میزان تراکم و شانه آن بستگی دارد، به عنوان مثال عباراتی مانند فرش 1200 شانه و یا فرش 700 شانه را حتما از فروشنده شنیدهاید و برایتان این پرسش پیش آمده که تراکم و شانه فرش نشانگر چه خصوصیاتی در فرش میباشد؟ سیاست کلی این مجموعه تولیدی و توزیع کننده فرش ماشینی تنها در ارائه فرش ماشینی درجه یک با قیمت درب کارخانه و قیمت فرش مصوب است که با حذف واسطه و هزینه های نمایشگاهی نسبت به بازار و نمایشگاه های معتبر 20 تا 40 درصد اختلاف قیمت را به وجود می آورد. ناگفته نماند که فرش ماشینی پلی استر عمر کوتاهی دارد و نسبت به سایر انواع فرش ماشینی از آسیبپذیری بالاتری برخوردار هستند. بنابراین این فرش نسبت به فرش 700 شانه از تراکم و انسجام بالاتری برخوردار است. لازم به ذکر است که اغلب نخ تار ، در فرشهای ماشینی پلی پروپیلن وBCF از همان جنسی میباشد که نخ پرز را تشکیل میدهد چراکه نخ BCF نسبت به مخلوط پنبه و پلی استر ، جنس ارزان تری محسوب میشود.

هنگام انتخاب جنس فرش به قابلیت شستوشوی آن توجه کنید. در خرید فرش ماشینی باید به کیفیت نخی که در بافت فرش به کار رفته است نکته دیگری که هنگام خرید فرش باید به آن توجه کرد کیفیت فرش است. در مقیاس کمتر هم محاسبه به همین شکل است یعنی به عنوان مثال در ۱۰ سانتی متر از یک فرش با تراکم طولی ۳۶۰۰ باید ۱۸۰ گره وجود داشته باشد. برای مثال توصیهای که برایتان داریم این است که اگر در خانه خود فرزند کوچک و یا حتی حیوان خانگی دارید به دنبال فرشهایی بروید که پرز کمتری میگیرند و طرحهای شلوغتری دارند.

با توجه به افزایش چشمگیر تولیدکنندگان فرش ماشینی در سالهای اخیر و تبلیغات فراوان رسانهای، پیدا کردن فرشی که واقعا تمام خصوصیات یک فرش خوب را داشته باشد کار دشواری شده است به ویژه زمانی که بدانید فرش ماشینی از آن دسته کالاهایی است که از ظاهر آن نمیتوان به کیفیت و دوام آن پی برد! یا این که صحبتهای فروشنده فرش را بهعنوان ملاکی برای انتخاب فرش خوب در نظر بگیریم. برای خرید فرش ماشینی باید به فضایی که تصمیم به استفاده از فرش ماشینی خود دارید نیز توجه داشته باشید و بر اساس اولویت و هر ملاکی که در ذهن دارید، محصول مناسبی را خریداری نمایید. به طور کلی باید بگوییم که علاوه بر آشنایی کامل با انواع فرش ماشینی، شما باید در زمان خرید و انتخاب فرش ماشینی مناسب خود نکات خرید این محصول را نیز مدنظر داشته باشید تا در نهایت بتوانید به انتخابی هوشمندانه و درست دست یابید. علاوه بر این انتخاب فرش ماشینی میتواند با ابعاد موجود در خانه شما نیز ارتباط مستقیم داشته باشد. فرش را از لحاظ کیفیت پرزهای آن نیز باید مورد بررسی قرار داد. نکته دیگری که هنگام خرید باید به آن توجه نمود، ابعاد آن است.

کاربرد فرش های مدرن: اولین ویژگی در انتخاب فرش مدرن این است که این نوع فرش همانطور که از اسمش بر می آید، مناسب فضاهایی با سایت 700shane دکوراسیون مدرن است. میزها، کامپیوترها، مبلمان اداری و دیگر عناصر که هماهنگی بهتری با فرش مدرن دارند تا با فرش سنتی. خانه های امروزی و مدرن به نسبت خانه های سنتی کوچکتر هستند به همین سبب تمام لوازم مورد نیاز دکوراسیون های مدرن نیز مطابق آن به وجود آمده است. قاعدتا هرچه شانه و تراکم یک فرش بالاتر باشد از نظر ظاهری زیباتر خواهد بود اما خوب است بدانید که از نظر دوام شاید بتوان گفت فرشهایی با تراکم کمتر مناسب ترند چراکه هرچه شانه و تراکم بالاتر باشد نخ ها به همان نسبت لطیف تر ، نازک تر و ظریف تر میشوند. همچنین با توجه به نظراتی که کاربران در اپلیکیشن نشان به این مکان دادهاند میتوان گفت این فروشگاه یکی از فروشگاههای لوازم خانگی خوب این منطقه میباشد. یکی دیگر از فرش های ماشینی، فرش 1000 شانه است . در کنار تمام مزایای فرشهای ماشینی پلی پروپیلن ، لازم است بدانید این فرش ها ، دوام و عمر کمتری نسبت به سایر فرشهای ماشینی دارند. هرچند که بسیاری از این آسیبها با رفوگری و قالیشویی بر طرف میشود، اما بهتر است قبل از خرید تابلو فرش زیبا و یا تابلو فرشهای دستباف دست دوم به این نکات توجه لازم را داشته باشید تا پس از خرید دچار مشکل نشوید.

مهم ترین مساله ای که باید در مورد این فرشها بدانید نوع جنس نخ خاب آنهاست که از جنس اکرلیک می باشد و همین امر سبب شده تا این نوع از فرشهای ماشینی از لحاظ شستشو و در معرض نور قرار گرفتن دچار هیچ گونه تغییری نشوند. مسئله دیگری که باید اشاره کنیم این است که فرش ماشینی پلی پرولین لطافت و نرمی خود را زودتر از دست میدهند و در صورتی نیز که به لکههای روغنی آغشته شوند به همین راحتیها تمیز نخواهند شد! از ویژگیهای فرش ماشینی پلی پرولین میتوان به جذب پایین رطوبت اشاره کرد. محصولی که پیش روی شماست یعنی فرش ماشینی نیلان و تمامی محصولات تولید شده و عرضه شده توسط زرین فرش ایرانیان همگی با بالاترین کیفیت فرش در ایران و با پایین ترین قیمت ممکن به هموطنان عزیز تقدیم می شوند.

۳. یکی از ویژگیهای فرش دستباف ایرانی این است که در فرش دستباف، چندسانتی متر اختلاف در ابعاد قسمتهای بالا و پایین فرش وجود دارد، و این مسئله نه تنها ایراد به شمار نمیآید بلکه جلوهی خاصی به فرش میدهد. خرید فرش آشپزخانه برای داشتن آشپزخانهای خاص و زیبا، همواره یکی از دغدغههای خانمها بوده است. اگر که نقشه های شلوغ مورد پسند شما واقع می شود، فرش 1200 شانه را برای خرید پیشنهاد نمی کنیم. فرش روشن ، فضا را بزرگتر و نورانی تر جلوه می دهد و باعث خطای دید می شود و حس خوبی در محیط ایجاد می کند .