۳ راه برای تشخیص بهترین فرش ماشینی در ایران

این شرکت تولیدی با بهره گیری از روش های نوآورانه محصولات خود را به برندی برتر و منحصر به فرد برای مشتریان خود در هر سطحی از تقاضا تبدیل نموده است. بنابراین افزایش قیمت فرش برای خریداران خارجی بسیار ناچیز اما موجب تحمیل فشار به مشتریان داخلی میشود. از خانههای شخصی گرفته تا هتلهای لوکس چند ستاره؛ فرقی نمیکند فرش مراکشی کجا بساط خود را پهن کند، در هر صورت آنچه برای خریداران خود به ارمغان میآورد، زیبایی و جذابیت وصف نشدنی است. فرش بعنوان یکی از دستاوردهای مردم خود یک فرهنگ می باشد که با هنرهای دیگر ترکیبشده و باعث تکامل و توسعه این هنر اصیل گردیده است . در فرش های اصیل ایرانی، ریشه بخشی از بدنه خود فرش است. فرش افشان به دلیل نداشتن ترنج در میان فرش و حاشیه بزرگ در اطراف خود و البته پخش و افشان بودن طرح فرش باعث دلباز بودن خانه و بزرگتر دیده شدن آن میشود. با این کار اتاق خواب تان را بزرگتر از آنجه هست نشان می دهید. به یاد داشته باشید که در هر فضایی با هر ابعاد می توان زیباترین و جذابترین دکوراسیون را اجرا نمود. زیباترین ملیله منظره با نگاه بینندگان، هنرمندان و هنر دوستان متفاوت است، اما معمولاً عناصر طبیعی و طراوت مناظر سبز و طبیعی دلپذیر است و توجه همه افراد را به خود جلب می کند.

خبرگزاری ایلنا: رئیس اتحادیه فروشندگان فرشهای ماشینی اظهار داشت: اگر همین امروز اعلام کنند صادرات ممنوع است، قیمت فرش نصف میشود، چون نزدیک به 80 درصد آن هم اکنون صادرات میشود. اکنون تولیدکنندگان همین رویه و قیمتگذاری را برای داخل کشور نیز در پیش گرفتهاند و موجب افزایش قیمت فرش ماشینی شده است. دفتر مرکزی و کارخانه در شهر دلیجان واقع است و این شرکت در تهران نیز دارای دفتر است. این مجموعه بر اساس پیشرفت زمان و نیاز اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی در طی بیش از نیم قرن ایجاد شده است، درقدیم الایام با نبودن سیستم مکانیکی، فرش با سنت دیرینه با دستگاه های دست ساز و با به کار رفتن هنر دست بافته میشد و بنیانگذار این مجموعه از سال 1329شمسی فعالیت اقتصادی خود را شروع نمود و با ورود به سرزمین پر برکت خراسان در شهر نیشابور و کاشمر و روستاهای اطراف ، کوه سرخ و مخصوصا دررود، فرش را طبق سلیقه مشتریان آماده وبه بازارعرضه می نمود تا اینکه رفته رفته فرهنگ مصرفی تغییر پیدا نمود و فرش ماشینی جایگزین فرش دستبافت شد و با انتقال تجربیات بزرگان به نسل بعدی و تلاش مدیران و پرسنل شرکت هنر دست و ماشین به هم آمیخته گردید و تولید فرش پر آوازه ایرانی بطور مکانیکی آغاز شد ، تجربه ارزشمندی که مدیران این شرکت درطی چندین سال در فرش دستبافت بدست آورده بودند بهمراه ورود ماشین الات بافندگی با تکنولوژی روز دنیا واستفاده از مرغوبترین الیاف ، باعث تولید با کیفیت ترین فرش ماشینی گردید ،و ما توانستیم بهترین ها را تولید و روانه بازار نماییم.

ابریشم نخی نرم و لطیف است که در کنار زیبایی فرش ایرانی، کیفیت این فرش را به مراتب افزایش داده است. نقشه افشان ملیکا ریز نقش ترین طرح فرش ماشینی در دسته بندی خود محسوب میشود. این مجموعه دارای تنوع محصولی زیادی میباشد و محصولات خود را در دستهبندی فرش ماشینی سنتی، فرش ماشینی برجسته، فرش ماشینی مدرن، فرش گلیم ارائه میدهد. فرشهای مراکشی را نمیتوان در دستهبندی فرشهای دستباف قرار داد. بعد از آن می توان به کناره برشی گبه و سپس به کناره برشی پلی استر ورجین (ورژن) اشاره کرد که با هزینه بسیار مناسب تولید و در اختیار خریدار قرار می گیرد.

طبیعی بودن الیاف فرش مراکشی، اگرچه از نظر تنوع رنگی نتوانسته مخاطب را راضی کند، در عوض برای کسانی که به پرز فرش و الیاف مصنوعی آن حساسیت دارند، بهترین انتخاب است. فرش مراکشی، یک فرش ماشینی با کیفیت است که این روزها بسیاری از خانوادههای ایرانی آن را برای استفاده در فضاهای مختلف منزل خود خریداری میکنند. یک راه حل ساده برای فهمیدن شانه فرش این است که هنگام خرید به پشت فرش نگاه کرده و تعداد گرههای آن را بشمارید. منظور از تراکم فرش، تعداد گره های رنگ بافته شده در فرش میباشد. پیشرفت صنعت بافت و بروز شدن ماشین آلات بافت موجب شده تا فرش های ماشینی با تراکم های بالایی مثل 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه بافته شوند که در نوع خود فوق العاده اند و بافت بسیار ظریفی دارند تا جایی که شباهت فراوانی به قالی های دستبافت دارند و همین امر موجب افزایش قیمت این قالی ها شده است . این بینظمی در قالیهای قم مطلقاً وجود ندارد و نظم آنها به نحوی است که گاهی انسان را به تردید میاندازد تا جایی است که فکر میکند مبادا این قالی با ماشین بافته شده باشد.

تابلو فرش در واقع فرشی است که در ابعاد کوچکتر بافته میشود، این کالای باارزش و هنری جنبه تزیینی دارد، مانند تابلو روی دیوار نصب میشود و جلوهی بیبدیلی به محیط میدهد. البته صادرات برای گروههای مانند پتروشیمی که موجب ارزآوری برای کشور میشود ضروری است اما برای کالاهایی مانند موادغذایی و فرش صدق نمیکند. این فرشها دارای خصوصیاتی کاملا مشابه فرشهای 700 شانه هستند اما قیمت فرش 700 شانه واقعی بیشتر است چرا که فرشهای طرح، در بافت 700 شانه نیستند و همان فرشهای 500 شانه اند که ماشین آلات پیشرفته موجب شده که بافت و طرح و رنگهای بیشتری داشته باشند. مثلاً فرشهای ماشینی متراکم احتیاج به دستگاههای با تکنولوژیهای پیشرفته و با دقت بالا دارند؛ ولی از آنجایی که این نوع دستگاهها گران هستند، بعضی از تولیدکنندگان داخلی، دستگاههای 500 شانه را با اعمال تغییراتی تبدیل به انواع 700 شانه میکنند. این نوع فرش ماشینی، بهترین انتخاب برای کسانی است که درگیر حساسیت به فرش ماشینی هستند.

برای خرید فرش قطعا یکی از مواردی که ذهنها را درگیر میکند بودجه شما و قیمت فرش است. کفپوش مناسب یکی از مهمترین مواردی است که باید به خاطر بسپارید. مزایای خرید فرش مراکشی چه مواردی است؟ اگر نگاهی منصفانه به ویژگیهای فرش مراکشی بیاندازیم، متوجه میشویم که این محبوبیت، چندان هم بیدلیل نیست. گاهی اوقات به فرش مراکشی، فرش نیمه دستباف نیز گفته میشود؛ چرا که معمولاً با دست این فرش را میبافند و در پیادهسازی نقش و نگارهای آن، خبری از دقت ماشینی نیست! عواملی که سبب شده است تا قالی دستباف ایرانی در دنیا شناخته شده باشد، فقط زیبایی ظاهری آن نیست. در کنار این قالی اشیای باستانی دیگری نیز وجود داشت. رعایت برخی اصول، علاوه بر زیبایی در دوام و پاکیزگی و جلوه فرش نیز موثر است. فرش مراکشی در کنار برخورداری از این نرمی و راحتی، کیفیت بالایی دارد. از خصوصیات اصلی فرش مراکشی، برخورداری آن از نرمی و لطافت است؛ این فرش وزن کمی دارد و به سادگی قابل شستشو است. مثلا ممکن است فرشی که برای کاربرد در دکوراسیون سبک مدرن انتخاب میشود و برای این سبک مناسب است بسیار متفاوت با فرشی است که در سبکهای کلاسیک یا سنتی آن کاربرد دارد.

فرش طرح افشان به دلیل عدم وجود مرکزیت در فرش، فضای منزل را بزرگتر و دلباز تر نشان می دهد. متاسفانه عدم مدیریت منجر به چنین اتفاقی شده و در صورتی که جلوی صادرات تولیدات داخلی گرفته شود وضعیت رو به بهبود میرود. معمولاً الیاف گوسفندی که در فرایند بافت فرش مراکشی مورد استفاده قرار گرفتهاند، رنگ نمیشود و فرش با همان رنگهای طبیعی که تنوع چندانی هم ندارند، بافته خواهد شد در نتیجه پایه و اساس فرشهای مراکشی بر سادگی و عدم تنوع رنگی آن است. این کارخانه با بهرهمندی از ماشینآلاتSSM سوئیس و کلیه امکانات جانبی تلاش کرده است تا محصولات متنوع و باکیفیتی را در اختیار مشتریان قرار دهد. خرید فرش با کیفیت، زیبا و قیمت مناسب همیشه از اصلیترین دغدغههای خریداران فرش بوده است، کارخانه تولیدی فرش ملکشاه بهعنوان یکی از پیشروترین کارخانههای تولید فرش ایران با بهرهگیری از آخرین تکنولوژیهای روز صنعت فرش، سعی در جلب رضایت مشتریان دارد. الیاف فرش مراکشی به آسانی تمیز میشوند و از آنجایی که فرش مراکشی وزن چندانی ندارد، شستن آن دغدغه خریداران نیست. طراحی آن زیبا و جذاب است، کیفیت خوبی داشته و با قیمت مناسبی به فروش میرسد.

محمدهادی کمالیان در مورد افزایش قیمت فرش ماشینی در ماههای اخیر گفت: مساله صادرات موجب افزایش قیمت بسیاری از کالا از جمله فرش شده است و متاسفانه باب صادرات به گونهای باز شده که تولیدکنندگان را وسوسه میکند تا اجناس در داخل کشور را با دلار 30 هزار تومانی به فروش برسانند. فرش مراکشی با جذابیتهای مثال زدنی خود توانسته جایگاهی ویژه در بازار فروش فرشهای اصیل به دست آورد و هر سلیقهای را به خود جذب نماید. ما به شما فرشهای ماشینی اصیل و با کیفیتِ تولیدشده در پایتخت فرش ایران را پیشکش میکنیم. این شـرکت افتخـار دارد با اتکال به قدرت خداوندی ومساعی بعمل آمده درامرکیفیت، ضمن بکارگیری تکنولوژی برتر ماشینهای بافندگی، بهره مندی از کادری مجرب و کارآزموده، استفاده از مواد اولیه مرغوب، تـلفیق هنر اصیل ایرانی با ذوق و سلیقه امـروزی درترکیب رنگ ها و طـراحی نقشه ها است. در واقع در حال حاضر، بازار کاذب است چون مازاد تولید داریم و مواد اولیه آن تا پایان سال آینده وجود دارد البته بخشی از مواد وارداتی است که بر قیمتها تاثیر گذار بوده اما نه به این شکل که منجر به قیمتهای سرسام آور شود.

این شرکت با اشتغال حدود ۵۰ نفری توانسته است یکی از تولید کنندگان موفق در این عرصه باشد سایت 700shane . با توجه به سعی و پشتکار و برنامه ریزی مناسب ، ضمن ایجاد اشتغال حدود دویست و پنجاه نفر ( بطور مستقیم ) نایل به افتخارات متعدد از جمله : طي پنج سال ( ۸۹و۹۰و ۹۲و۹۴و۹۵ ) به عنوان صادر كننده نمونه كشوری (ملی) و طی چهارده سال متوالی ( ازسال۱۳۸۳ لغایت سال ۱۳۹۶ ) به عنوان صادرکننده نمونه و سال های ۱۳۹۷و ۱۳۹۸ به عنوان صادر کننده ممتاز استان (اصفهان ) انتخاب گردید. شرکت مجتمع نساجي آسايش كاشان درسال۱۳۸۰ تاسيس و شروع به فعالیت در زمینه تولید فرش ماشینی نمودو از همان ابتدا پا به عرصه صادرات گذاشت .این شرکت با بهره برداری از دستگاه های پیشرفته بافندگی روز دنیا و با بکارگیری نیروهای متخصص و استفاده از کادر مجرب در گروه طراحی ، نسبت به تولید محصولات باکیفیت و مرغوب انواع فرش ماشینی اعم از : هزار و دویست شانه ، هزار شانه ، هفتصد شانه ، فرش کودک ، فریز ، گبه ، گلیم و گلیم جاجیم اقدام می نماید . شرکت مجتمع نساجي آسايش كاشان درسال۱۳۸۰ تاسيس و شروع به فعالیت در زمینه تولید فرش ماشینی نمود و از همان ابتدا پا به عرصه صادرات گذاشت .

“فرش پامچال” با بکارگیری تجربیات فرش دستباف در اوایل دهه 70 با نام تجاری “فرش گلمهر” و با شعار ” کیفیت، تنوع و نوآوری” فعالیت خود را در زمینه فرش ماشینی و تابلوفرش آغاز نمود و توانست با توجه به سلایق مصرف کنندگان محصولات جدیدی از جمله تابلوفرش ماشینی و پشتی ماشینی تولید کند و با ارائه محصول با کیفیت رضایت مصرف کنندگان را جلب نماید. رنگ زمینه و غالب آنها آبی، قرمز و بژ است. گروه نساجی اطمینان طی سال ها فعالیت خود در صنعت نساجی کشور توانسته است در راستای تامین نیاز و سلیقه مشتریان با استفاده از پیشرفتهترین تکنولوژی های بافت دنیا و بهرهگیری از متخصصان مجرب، انواع فرشهای ماشینی را با تراکم بالا، در طرح ها و رنگ های مختلف تولید نماید. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد. شرکت پترو پلی استر در راستاي تحقق اهداف عالیه خود، کیفیت، تنوع تولیدات و مسئولیتپذیری را مبناي فعاليت خود قرار داده است.

این مجموعه با ظرفیت تولیدی 15 تن در روز توانمندی تولید انواع نخ به صورت مات، براق، خام، رنگی، تابیده، بدون تاب، تکلا و چندلا را دارد.شرکت فرخ سپهر کاشان شعار خود را نوآوری و کیفیت تعیین کرده است. اهداف و استراتژی این شرکت ،حضور در بازارهای داخلی و جهانی و ارائـه ی محصــولات مطابق با استانداردهای ملـی و بین المللی و بـرحسب نیـاز مشتریان می باشد و در این راستا با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا و بـراساس نوآوری و تجارب متخصصین پرتلاش خود همواره در جهت ارتقـای سطح کیفی محصولات و تامین رضایت مشتریان گرانقدرخود تلاش می نماید. اگر قیمت تابلو برایتان مهم نیست میتوانید برای منزل خود تابلو فرش دستباف بخرید. تابلو بدی نیست ولی اونجور نیست که بگی مثل دستباف میمونه خوبه به نظرم ولی میتونست بهتر باشه. اگر فضاي شما بزرگ است ميتوانيد مبلمان را كامل روی فرش قرار بدهيد ولی دقت كنيد اين به معنی نيست كه كل فضا فرش باشد، بلكه دقت كنيد فرش حداقل ٣٠ سانت از ديوار فاصله داشته باشد برای فضاهای متوسط توصيه ميشود فرش خارج از مبلمان باشد و فقط پايه های جلويی روی مبل باشد .اينها حالات استاندارد است ولی اگر فضا كوچک بود شما بايد ترفندی بكار ببريد كه فضا بزرگتر ديده بشود، در اين حالت مجاز هستید فرش را كوچكتر بگيريد و حتما تا مبل مقداری فاصله وجود داشته باشد.

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی فرش ماشینی، این شرکت همزمان با بروز کردن ماشین آلات تولیدی خود در سال 1381، محصولات جدید را با برند ” فرش پامچال” به بازار عرضه کرد و حال به عنوان یکی از بهترین برندهای فرش ماشینی در ایران مطرح است. خرید تابلو فرش از دیجی دکوری یکی از فروشگاه اینترنتی بزرگ و معتبر در اینترنت می باشد که شما می توانید با خیال راحت تابلو فرش و محصولات دکوری منزل خود را با تخفیفات ویژه انتخاب و خریداری کنید. می باشد. این شرکت در واقع یکی از بهترین برندهای تولید کننده مواد اولیه فرش ماشینی در ایران به حساب میآید. به دلیل سرعت تولید و همچنین ارزان بودن مواد اولیه فرش ماشینی نسبت به قالی دستبافت قیمت ارزانتری دارد و از مزایای آن سادهتر بودن اجرای آن، بهتر بودن نقش و باکیفیتتر انواع تصاویر هنری و شخصی روی آن است. این دسته از قالی های مدرن به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت بالایی در ایجاد هماهنگی با دکوراسیون سنتی داشته و می توان از آن ها در دکوراسیون مدرن نیز استفاده کرد. عشایر از این اسطورهها و اجرام آسمانی موفق شدهاند نماد زمینی آن را کشف کنند و در زندگی خود آنها را پررنگ کردهاند.