ژنراتور و موتور برق مخصوص مرغداری 🐔

ژنراتور ها یا موتور های برق از لحاظ سوخت مصرفی به سه دسته بنزینی، دیزلی و گازی تقسیم میشوند که در ادامه به توضیح هر یک از آنها خواهیم پرداخت. موتور های برق از لحاظ طریقه روشن شدن به دو دسته استارتی و هندلی تقسیم میشوند. موتور برق ها از لحاظ سوخت مصرفی به سه دسته بنزینی، دیزلی و گازی تقسیم میشوند. همچنین می توانید به دنبال ژنراتورهایی با مانیتورینگ از راه دور باشید، که می توانید عملکرد ژنراتور خود را از طریق نرم افزار آنلاین پیگیری کنید و هنگامی که سوخت کم می شود یا مشکلی وجود دارد، اعلان ها را دریافت کنید. میزان برق مصرفی یک دستگاه بر حسب وات (و یا کیلووات یا کاوا) محاسبه شده و روی بدنه دستگاه نصب میشود، شما همچنین میتوانید با بررسی دفترچه راهنمای دستگاه، میزان مصرفی را بهدست آورید. ژنراتور ها معمولاً دارای نشانهگری برای مشخص کردن میزان سوخت خود هستند.

توجه داشته باشید که همواره باتوجه به نیاز خود و زمانیکه باید موتور برق روشن باشد، به میزان کافی سوخت ذخیره کنید. مقدار سوختی که میتوانید ذخیره کنید به قوانین، ملاحظات ایمنی و میزان فضای ذخیرهسازی محدود است. در کاتالوگ دیزل ژنراتور ، اطلاعات و مراحل لازم برای تعمیر و نگهداری فراهم شده است. برای آسانی کار ابتدا باید ببینیم که در یک خانه یا کارخانه و یا یک واحد تولیدی و یا هرجای دیگری چه مقدار لوازم برقی داریم که میخواهیم توسط دیزل ژنراتور کارکند. اگر هنگام استفاده از ژنراتور احساس ضعف، سرگیجه و یا بیحالی کردید، به سرعت از موتور برق دور شده و هوای تازه تنفس کنید.

کاربرد دیزل ژنراتور

شما پس از روشن کردن موتور برق باید به آن چند دقیقه فرصت دهید تا گرم شود، و سپس دکمه قطعکننده مدار را روی دیزل ژنراتور حالت ON بگذارید. قبل از روشن کردن ژنراتور، چند دقیقه وقت گذاشته و اطلاعات موجود در دفترچه راهنمای موتور برق را جهت آگاهی از موارد امنیتی و طرز کار موتور برق مطالعه کنید. موتور برق را خاموش کرده و 15 دقیقه صبر کنید تا سرد شود. قابلیتهای زیادی وجود دارند که استفاده از ژنراتور (موتور برق) را آسانتر کرده و کاراییاش را افزایش میدهند، اما قیمت موتور برق را بالا میبرند. دیزل مشخصات دیزل کامینز را میتوانید در سایت آبیاران مشاهده و با با بهترین قیمت آنرا خریداری کنید. با چرخیدن روتور یک میدان مغناطیسی در حال حرکت بر روی استاتور تولید می شود که موجب اختلاف ولتاژ بین سیم پیچ های استاتور و در نتیجه تولید جریان متناوب در خروجی دیزل ژنراتور می شود. دینام یک شکل از انرژی را که انرژی جنبشی دورانی است، با استفاده از خواص القای الکترومغناطیسی به الکتریسیته تبدیل می کند، پدیده فیزیکی که میدان های مغناطیسی متغیر توسط آن جریان های الکتریکی ایجاد می نمایند.

میباشد. گاز مونوکسید کربر بیرنگ و بیبو است، بنابراین اگر حتی بویی احساس نکنید و یا نبینید، باز هم اگر استفاده از موتور برق در فضای بسته و داخلی خطرآفرین است. از همینرو برروی وسایل الکتریکی هم میزان مصرف هنگام استارت و هم میزان مصرف هنگام کارکرد معمولی دستگاه (بعد از استارت) درج میشود. تعداد سیلندرهای این محصول هم ۶ عدد است و آرایش آنها خطی در نظر گرفته شده. این کار توسط شخص سومی صورت گرفته و دلیل آن، ایجاد اعتماد و انجام آزمایش است. قبل از روشن کردن موتور برق از وجود سوخت کافی در مخزن اطمینان حاصل کنید، در صورت نیاز میزان سوخت را بهحد کافی رسانده و سپس اقدام به روشنکردن ژنراتور کنید.

دقت کنید که وسایل الکتریکی هنگام استارت یا روشنشدن، انرژی الکتریکی بیشتری نسبت به حالت عادی نیاز دارند. اما عمر مفیدش کم است و نسبت به سوختهای دیگر اشتعالپذیری بیشتری دارد و برای هوای خیلی سرد ایدهآل نیست. چندین عامل وجود دارد که لازم است تا در ذهن داشته باشید تا موتور ژنراتور را ارزیابی کنید. اول اینکه دیزل ژنراتور شامل موتور دیزل و ژنراتور میشود که قیمت آن به دلیل برند و پیکربندی این دو قسمت متفاوت است. معمولاً افرادی که ژنراتور پروپان سوز دارند ، دو یا حتی سه برابر سیلندر، مازاد بر مصرف خود تهیه میکنند. دستگیره، چرخ و دیگر تجهیزات: اینگونه تجهیزات به شما در حرکتدادن و تغییر مکان ژنراتور کمک میکنند. یکی دیگر از مواردی که باید قبل از روشن کردن موتور برق چک شود، فیلتر هوا میباشد. در دفترچه راهنمای موتور برق، مقدار زمانیکه موتور برق میتواند با یک باک پر روشن باشد را چک کنید.

آنها ثابت هستند و معمولاً با یک منبع سوخت مانند گازوئیل، گاز طبیعی یا پروپان کار می کنند، اگرچه برخی از آنها با انرژی خورشیدی کار می کنند. موتور با سوخت­های متنوعی کار می­کند از جمله گازوئیل، بنزین و گاز. شما میتوانید حسگر گاز مونوکسید کربن قابل حمل باتریخور تهیه کرده و در منزل نصب کنید. ژنراتور های قابل حمل گازهای مضری از جمله مونوکسید کربن تولید میکنند. خوشبختانه دستگاههای کوپله شده توسط شرکتهای ایرانی، از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و از نظر کیفیت، گاهی با دیزل ژنراتور کوپله فابریک برابری میکنند و یا حتی از آن نیز با کیفیتتر میباشند.

لازم به ذکر است اگر میزان برق مصرفی دستگاهها بیشتر از قدرت موتور برق باشد، ممکن است یا به دستگاهها یا به موتور برق آسیب برسد. ژنراتورها ممکن است پرسروصدا باشند، داغ شوند و یا دودهای مضر تولید کنند. دیزل ژنراتورها یکی از دستگاه های پرکاربرد در صنایع و همچنین ساختمان های اداری و مسکونی جهت تامین برق در شرایط اضظراری هستند. دیزل ژنراتور دستگاهی است که انرژی پیل سوختی را تبدیل به انرژی الکتریکی می کند . زیرا ممکن است در آینده دستگاهی با توان مصرفی کمی بیشتر از مدل قبلی خریداری کنید. به طور کلی به هر دستگاهی که انرژی مکانیکی حاصل از سوخت گاز یا بنزین و گازوئیل را به انرژی الکتریکی تبدیل کند موتور برق میگویند. همچنین شما می توانید در مقاله انواع روش های راه اندازی موتور و مقایسه آن ها با راه انداز نرم به طور کامل با این مسوله آشنا شوید. آیا قیمت دیزل ژنراتور به طور یکسان تنظیم شده است؟

فلنج و دیسک و فیلتر های غبارگیر در ژنراتورها: فیلترهای غبارگیر: ورود گرد و غبار به داخل ژنراتور باعث بوجود آمدن عایق روی سیم پیچها و در نتیجه عدم تماس هوا با آنها شده و نهایتا باعث گرم شدن تدریجی ژنراتور می شود. فیلتر هوا باعث میشود هوای پاک (بدون گرد و غبار و دیگر موارد اضافی) وارد موتور شود. این کلید همچنین درصورت استفاده نادرست از پریز برق یا بروز هر مشکل دیگر مدار را قطع کرده و از آسیب رسیدن به شما و ژنراتور جلوگیری میکند. در روزهای گرم تابستان یکی از دردسرسازترین مسائل، قطعی برق میباشد که علاوهبر ضرر مالی برای مشاغل، باعث آسیب رسیدن به تجهیزات و وسایل برقی نیز میشود.

انواع دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتورها با فشرده سازی شروع به کار میکنند نه با جرقه. انواع مختلفی از ژنراتورها و پیکربندیهای مختلفی وجود دارد، اما همه آنها اساسا یکسان عمل میکنند و اجزای اصلی یکسانی دارند. دیزل ژنراتورهای پرایم و دائم کار از نظر عملکرد و کاربرد آنها بسیار شبیه به هم هستند چرا که هردونوع به عنوان منبع اصلی مولد برق عمل میکنند و به صورت مداوم و طولانی کار میکنند.تفاوت عمده ای که دیزل ژنراتورهای پرایم و دائم کار باهم دارند این است که دیزل ژنراتورهای دائم کار به صورت مداوم و با بار ثابت کار میکنند اما ژنراتورهای پرایم به مدت طولانی در بار متغییر کار میکنند. از نظر آلودگی تولید شده در بین انواع ژنراتور، نوع گازی کمترین حالت آلودگی را تولید میکند که البته به نسبت سایر گزینهها قیمت بالاتری هم دارد.

دیجی کالا عزیز خواهش میکنم در نقد دستگاه اشاره بکنید این دستگاه کاربری نیمه صنعتی داره و به هیچ عنوان بعلت میزان نویز و صدای زیاد دستگاه نباید در مجتمع ها و مناطق مسکونی مورد استفاده قرار بگیرد. از جمله سایر مجتمع هایی هستند که جریان برق بدون هیچ گونه قطعی در آن ها لازم است. این سیستم از مخزن دیزل ژنراتور و یک سیستم لولهکشی ساخته شده است. یکی دیگر از موارد مهم استفاده از دیزل ژنراتور اتوماتیک برای ساختمان، برق مورد نیاز سیستم آتشنشانی ساختمان در زمان قطع برق میباشد. البته در این خرید به منطقه و شرایط خاص صنایع نیز توجه شده و نوع دیزل بر اساس آن انتخاب میشود. در این شرایط وجود فشار بالای داخلی و دما اجازه خواهد داد که رینگ های پیستون به سختی رسوب کنند و رسوباتی که از قبل موجود هستند بسوزند.

روغن دستگاه نیز نیاز به بررسی دارد. مهم است که ژنراتور خود را در شرایط مناسب و آمادهبهکار نگه دارید. از مهمترین بخشهای هر مجموعه تجاری، اداری یا مسکونی، سیستم امنیتی شامل دوربین های مدار بسته یا دزدگیر میباشد که میبایست بهصورت 24ساعته آمادهبهکار باشند و در صورت قطعی برق از کار میافتند. بنابراین میتوان با نصب و راه اندازی یک ژنراتور (موتور برق)، در مواقع لزوم مانند قطعی جریان برق شهری، سیستم امنیتی را همچنان فعال نگاه داشت. بهعنوان مثال در بخشهای حساس مراکز درمانی بهرهگیری از یک سیستم برق اضطراری مانند موتور برق میتواند باعث نجات افراد شود. مطمئن شوید تمام بخشهای ژنراتور تمیز هستند و سوخت تازه در باک وجود دارد. روغن دستگاه نیز نیاز به بررسی دارد. حالا بایستی سیم ها را یک دور کامل به سیدی بچسبانید و سپس بر روی خود سیدی نیز بایستی چسب بزنید و سیدی دوم را بر روی آن قرار دهید.

اما برای استفادههای معین در حالت بار جزئی، حتی در این سطح از قدرت، مجموعه دستگاههای دیزل بعضی مواقع به علت بازده بالاترشان، به توربینهای گازی سیکل باز ترجیح داده میشوند. موتور های دیزل احتراق تراکمی با سوخت دیزل کار می کنند. در حالی که موتورهای دیزلی میتوانند با طیف کاملی از تقطیرات نفت خام کار کنند. موتورهای دیزل ژنراتور با انواع سوختهای مختلف از جهت موقعیت مکانی و پیکربندی، سازگار است و به سادگی موتورهای جرقه زن هستند. دیزل رایج ترین سوخت برای ژنراتورها نیست.

قیمت دیزل ژنراتور

آیا موتور برق در محیطی امن و بهدور از خطر استفاده میشود؟ یا در محل ساخت و ساز که خطر ریزش مصالح ساختمانی روی موتور برق وجود دارد؟ بنابراین رادياتور خنک کننده در سيستم خنک کاري ديزل ژنراتور نقش مهمي را دارد. در این مناطق، نقش دیزل ژنراتورها اهمیت ویژهای دارد. گازوئیل بهترین انتخاب برای موتور های بزرگ است و بیشترین کارایی را وقتی در مقادیر زیاد و در مخازن بزرگ بارشده باشد دارد. سیستم سوخت معمولاً منبع سوخت دیزل ژنراتور برای موتور است. سوئیچ قطعکننده مدار یا circuit breaker همانطورکه توضیح داده شد خروجی برق را کنترل میکند، لذا با روشن کردن این سوئیچ، برق در خروجی جریان پیدا کرده و ژنراتور شروع به تأمین برق سیستم میکند.

بهطور مثال اگر موتور برق را برای برقرسانی به منزل هنگام قطعی برق احتیاج دارید، معمولاً ژنراتوری (موتور برق) با 3000 تا 5000 وات قدرت (3 الی 5 کاوا) کافی است. کاربرد اصلی دیزل ژنراتور ها در زمان قطع برق است ولی با این حال بعضی از دیزل ژنراتورها برای مصارف دائمی استفاده می شوند. بیشتر موتور برق ها اجازه اتصال مستقیم وسایل الکتریکی را میدهند. برای اینکار ابتدا میزان مصرف هرکدام از وسایل را روی یک برگ کاغذ بنویسید. قبل از راهاندازی موتور برق طبق دفترچه راهنما میزان روغن موتوربرق را چک کنید. 13. موتور برق را در فواصل زمانی مشخص چک کنید. این قابلیت باعث کاهش مصرف سوخت، صرفهجویی در هزینهها، افزایش فواصل سوختگیری، و همچنین حفاظت از محیط زیست میشود. همچنین تجهیزاتی از جمله باطریها ، مخزن ، کاهش دهنده صدا ، کنترلر و … لوله های اگزوز معمولا به موتور دیزل با یک اتصال دهنده انعطاف پذیر وصل گشته و انتهای اگزوز دیزل ژنراتور به خارج از منزل امتداد می یابد.

ژنراتورها برای روانسازی قسمتهای متحرک به روغن احتیاج دارند. در منازل نیز بااینکه ممکن است یک موتور برق کوچک قابلحمل نتواند برق موردنیاز تمام خانه را تامین کند، ولی میتواند با برقرسانی به قسمتهای مهم، تا برقراری مجدد برق شهری زندگی جریان داشته و از مشکلات نبود برق کاسته شود. استفاده از سوختهای نامناسب، خطرناک است و ممکن است گارانتی موتور برق را باطل کند. ژنراتور را حداقل 6 متر از درب و پنجرهها دور نگه دارید، زیرا گازهای مضر ممکن است وارد فضای داخلی خانه شوند. اگر قصد خرید موتور برق دارید، توجه داشته باشید که ژنراتور یا موتوربرق خریداری شده باید قدرت کافی جهت تأمین برق وسایل الکتریکی مورد استفاده شما را داشته باشد.

13. موتور برق را در فواصل زمانی مشخص چک کنید.