معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های ادبیات

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های ادبیات

این کتاب تا لحظۀ انتشار این متن ۴۶ بار تجدید چاپ شده که در بازار نشر ایران فراکتاب عدد کم‌نظیری است. یک کتاب دیگر از عباس معروفی که در لیست کتابهای ایرانی معروف جا دارد. امیدوارم این مطلب برای انتخاب کتابهای خوب از نویسندگان ایرانی به شما کمک کند. البته قبلا در مطلبی مستقل دربارۀ بهترین نویسندگان ایرانی هم حرف زده‌ایم. اسرارنامه”’ یکی از مثنوی‌های عطار نیشابوری|مسلم‌السند فریدالدین عطار نیشابوری و احتمالاً از جمله نخستین آثار او بوده است .

  • نام سرایندهٔ آن مشخص نیست ولی احتمال می‌رود ناظم بانوگشسب‌نامه و همچنین منظومهٔ دیگری به نام فرامرزنامه شاعری از اهالی کورهٔ اردشیر (گور یا همان فیروزآباد فارس) و مسلمان شیعه بوده‌است.
  • امروزه پیشرفت تکنولوژی و فراهم‌شدن امکان خریدهای غیرحضوری، موجب رفع محدودیت‌های زمای و مکانی برای بسیاری از افراد شده است.
  • معروف‌ترین اثر بزرگ علوی چشم‌هایش است که اولین بار در سال 1330 انتشار یافت.

محوریت بیشتر این کتاب بر روی تسته و درسنامه هاش خیلی مفصل نیست اما تست های خوبی داره. یک خوبی دیگه داره که اول هر درس بیت های مهم همون درس و مفهومشون رو کامل اورده که این شمارو از هر کتاب دیگه بی نیاز میکنه. آزمون های نون شب برای کنکور خیلی مهم هست و تضمین کننده یادگیری شما هستش. کارلوس فوئنتس، پل آستر، اورهان پاموک، میلان کوندرا، نادین گوردیمر، جان اروینگ و وی. اس نایپائول از جمله چهره‌های سرشناسی بودند که در این نظرسنجی شرکت کردند. سپس در قرن سوم هجری هنگامیکه در بغداد کتب علمی و ادبی از السنه مختلفه بعربی ترجمه و نقل میشد این کتاب نیز کسوت عربی پوشید و از اثار ادبی عرب هم از عهد بداوت و هم در زمان حضارت حکایات و قصصی بر آن افزوده شد .

نویسنده برای پایان این داستان، ۳۶ روایت مختلف در نظر گرفته‌بود که در‌نهایت یکی از آن‌ها را انتخاب کرد و این‌گونه شد که داستان به بهترین نحو ممکن به پایان رسید. 81 کتاب نامه‌ها و وصیت‌نامه‌ها در این دسته امکان دانلود متن نامه‌ها و وصیت‌نامه‌های مهم تاریخی، سیاسی و ادبی فراهم شده. آموزش انواع نامه‌نگاری مانند نامه‌نگاری رسمی، اداری و ادبی نیز در این دسته برای دانلود ارائه شده است. این کتاب به رابطه‌ی انگلیسی‌ها و هندی‌ها و نیز تلقی دو فرهنگ از جهان و انسان می‌پردازد. رمانی به سبک خیال‌پردازی حماسی که طی ۱۲ سال از ۱۹۳۷ تا ۱۹۴۹ نگارش شده‌است.

نقد و بررسی ›

خانم جین برودی در مدرسه‌ی دخترانه‌ی بی‌سروصدای «مارسیا بلین»، بهترین و موفق‌ترین دوران تدریس خود را سپری می‌کند. او تصمیم دارد تا عدم وابستگی، انگیزه و بلندپروازی را ملکه‌ی ذهن دانش‌آموزان سازد اما خیانت یکی از این دانش‌آموزان به خانم برودی، همه چیز را دستخوش تغییر می‌کند. داستان کتاب در مورد نویسنده‌ای است که بعد از مصرف هروئین و کشتن حشرات و زنش از دست پلیس به کشوری اسلامی در آفریقا فرار می‌کند، آن‌جا در کنار حشرات غول‌پیکر در بارها می‌چرخد و مواد مصرف می‌کند. رمان در قالب یادداشت‌های یک استاد سی و هفت/هشت ساله‌ی ادبیات به‌نام «هامبرتِ سن» و از منظر اول شخص به پیش می‌رود که عاشق «دُلورس هِیزِ» ۱۲ ساله شده است. در ابتدای رمان «پورتیا» در سن شانزده سالگی در دهه‌ی ۱۹۳۰ میلادی، به‌سوی لندن راه می‌افتد، تا با برادر و خواهر ناتنی خویش زندگی کند. تلخی برباد رفتن دوران نوجوانی؛ هوس، سوءِتفاهم، ضعف عاطفیِ دوران بلوغ، و تلخی معصومانه‌ی مورد خیانت واقع شدن، با طنز و طعنه درون‌مایه‌ی این کتاب است.

دانلود کتاب دفن هنرمند

داستان یک هکر و دزد سایبری را دنبال می‌کند که توانایی نفوذ به فضای مجازی را دارد. «نورومنسر» سه‌گانه‌ی جوایز علمی‌ـ‌تخیلی (جایزه‌ی هوگو، جایزه‌ی نبولا، و جایزه‌ی فیلیپ کی. دیک) را از آن خود کرد. بچه‌های نیمه‌شب داستانی است حکایت‌گونه و تمثیلی از حوادث هند، قبل و بعد از استقلال هند و جدایی از پاکستان، که در نیمه‌شب ۱۵ اوت ۱۹۴۷ اتفاق افتاد.

از زمان نگارش کتاب تاکنون ارباب حلقه‌ها بارها تجدید چاپ و ترجمه شده و دو تولید سینمایی بر مبنای این داستان انجام شده‌است. چاپ اول گتسبی بزرگ در سال ۱۹۲۵ موفقیت چندانی کسب نکرد و فیتزجرالد، در حالی‌که خودش و این رمان را شکست خورده می‌دانست در سال ۱۹۴۰ درگذشت. در سال ۱۹۹۸، هیئت دبیران “مادرن لایبرری”، گتسبی بزرگ را بهترین رمان آمریکایی قرن بیستم و دومین رمان برتر انگلیسی زبان این قرن اعلام کرد. از برجسته‌ترین رمان‌های عاشقانه تاریخ،‌ که شوق دیدار و انتظار را به تصویر می‌کشد،‌ می‌توان به کتاب گتسبی بزرگ اشاره کرد. در این داستان گتسبی بزرگ که از ثروتمندترین افراد زمان خود به شمار می‌رود، با برپا کردن میهمانی‌های بزرگ، به دنبال معشوقه خود می‌گردد.

کتاب قرابت معنایی جامع نشرالگو شامل 65 مفهوم هستش که تو کنکور های سراسری سال های گذشته ازش استفاده شده. یکی از مهم ترین مبحث های ادبیات، قرابت معنایی هستش که تقریبا 1/3 ادبیات رو شامل میشه که 9 سوال کنکور هستش.یکی از دغدغه های مهم دانش آموزان قرابت معنایی هستش که تو ادامه برات توضیح میدم. این کتاب را رضا امیرخانی در سال ۷۸ نوشته و جالب است بدانید همین الان هم یکی از پرفروش‌ترین کتابهای ایرانی است و به زبانهای روسی و اندونزیایی هم ترجمه شده. در بخش دوم همبهترین کتابهای ایرانی که خودم خوانده‌ام را آورده‌ام.

هرکی از تست های ادبیات موضوعی کامل استفاده کرده مطمعن باشید تو تست زنی اون مبحث خیلی قوی هستش. داخل کتاب قرابت معنایی هفت خان خیلی سبز مثل کتاب دستور زبان فارسی هستش یعنی کامل اومده درس به درس جلو رفته و کلا تست هست. به نظر من بهترین کتاب رمان تاریخی قبل از طوفان ، بعد از طوفان و سه جلد وسط این دو شاهکار ادبی ژوزف بالسامو میباشد که اگر بخونید دیگه عیچ داستانی برایتان جذاب نیست و دزیره خوب بود.

این داستان، روایتی از یک خانواده آمریکایی است که رو به نابودی می‌رود… این کتاب بیشترین میزان نقد و بررسی را در میان آثار ویلیام فاکنر به خود اختصاص داده است. در معرفی کتاب ادبی برای نوجوانان، ناتوردشت از بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شود. نوجوانی یکی از پرچالش‌ترین دوران زندگی هر فرد به شمار می‌رود که با ابهامات و سردرگمی‌های زیادی مواجه می‌شود. ناتور دشت کتاب برجسته جروم دیوید سلینجر که در سال ۱۹۵۱ به چاپ رسید، به تمامی نقاط تاریک نوجوانی سفر کرده است. در داستان این کتاب، یک نوجوان ۱۷ ساله با قرار گرفتن در مقابل یک روانکار داستان زندگی خود را روایت می‌کند و از پنهان‌ترین نقاط ذهن خود پرده برمی‌دارد. امکان ندارد که بخواهیم یک لیست از بهترین کتاب‌ های رمان دنیا صحبت کنیم و «صد سال تنهایی» را نادیده بگیریم.