مراحل طراحی مطب دندانپزشکی

اتاق مشاوره در درجه اول باید حس اعتماد و آرامش و صمیمیت را ایجاد کند تا پروسه مشاوره به درستی و با بهترین نتیجه انجام شود بنابراین باید از ایجاد فضایی با ابعاد بزرگ که القا کننده حس نا امنی و بی اعتمادی است اجتناب کرد. فضایی که برای انتظار مراجعه کنندگانتان در نظر گرفته اید چقدر است؟ برنامه ریزی فضا یک روش طراحی است که هدف آن بهینه سازی پذیرایی ، مراقبت و استراحت در مراکز درمانی شما است. طراحی دکوراسیون آن باید به گونه ای باشد که راحتی بیمار در اولویت باشد.

یک تلویزیون هوشمند در سالن انتظار قرار داده و محتوای مرتبط با زیبایی را به تماشا بگذارید. از این سنگ میتوانید جهت کانتر سالن انتظار، میز ها و روشویی در سرویس بهداشتی و انواع قفسه ای مورد نیاز در مطب استفاده کرد. هم چنین در نظر داشته باشید که ممکن است هر بیمار، دوستان و اعضای خانواده خود را به همراه داشته باشند؛ پس میبایست صندلی و مبلمان به اندازۀ کافی وجود داشته باشد تا تمامی بیماران و همراهانشان، برای نشستن و انتظار جای مناسبی داشته باشند.

طراحی داخلی مطب مامایی

در نظر گرفتن قسمتی برای بایگانی پرونده ها با قابلیت دسترسی سریع منشی به آن نیز ضروری است. در طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی به فکر مراجعه کنندگان باشید. به عنوان یک اصل اساسی شما باید در دکوراسیون مطب زیبایی به دنبال ایجاد فضایی زیبا و دلنشین باشید تا بتوانید حس خوبی را به مراجعه کنندگان و همچنین پرسنل و کادر پزشکی منتقل نمایید. سوال اساسی که در این هنگام پیش میآید این است که چگونه میتوان این حس را از مراجعه کنندگان به مطب دور نگه داشت؟ نور یک عنصر اصلی و اساسی در طراحی یک کلینیک پزشکی بخصوص از نوع دندانپزشکی است. تجهیز کلینیک زیبایی و ارائه مشاوره در امر طراحی داخلی، مبلمان و دکوراسیون مطب پوست و سالن زیبایی تخصص ماست.

رنگ زرد وطبف آن نیز برای دندانپزشکی کودکان بسیار مناسب است و احساس شادی و اطمینان را القا می کند. باید توجه داشته باشید که وجود نور طبیعی در اتاقهای درمان از اهمیت ویژهای برخوردار است و به دلیل اینکه نور خورشید تاثیر مستقیمی در ضدعفونی کردن فضا دارد، باید حتماً اتاقهای درمان رو به آفتاب قرار بگیرند و از نور خورشید بهره ببرند. مطلب طراحی کم هزینه و بی نظیر در دندان پزشکی ۲۵ میلی متری تهران جزییات بیشتری از این پروژه در اختیار شما قرار می دهد.

طراحی داخلی مطب دکتر

تخصصی انجام شدن دکوراسیون کیلنیک زیبایی، راحتی و رضایت مراجعین را به همراه دارد. یکی از بخشهای کلینیک زیبایی، اتاق درمان میباشد. همچنین به راحتی میتوان قسمتهایی از میز را تغییر داد و این بخاطر استفاده از تکنولوژی برتر مونتاژ و عدم استفاده از پیچ و پرچ در تولید این مدل میباشد . این در حالی است که زیبایی و آرامش فضا در صورتی که نیاز پزشک و مراجع را پاسخگو نباشد، نه تنها کافی نیست بلکه طراحی بطور کل غیر قابل قبول میباشد.

طراحی داخلی مطب

اما در مورد کلینیک هایی با خدمات ویژه دندانپزشکی و یا کلینیک های دارای چندین تخصص که خدمات مختلف دندان را ارائه می دهند به ازای هر یونیت دندانپزشکی 4 صندلی در فضای طراحی دکوراسیون داخلی مطب دکتر انتظار لازم است. بنابراین ایجاد فضایی که جذابیت کودکانه داشته باشد و از رنگهای شاد در آن استفاده شود مناسب است. استفاده از استیکرهای شخصیتهای معروف کارتونی که برای کودکان جذابیت دارند، کاربرد وسایل محدود اما جذاب بازی در فضای انتظار و استفاده از تلویزیون روی سقف یونیت برای سرگرم کردن کودک و رفع استرس او در این فضا پیشنهاد می شود. شما برای اعلام کد محصول به کارشناسان فروش ما میتوانید از نام 501 یا کانتر کیش استفاده کنید . برای طراحی و معماری یک مطب نکاتی را باید رعایت کرد که تأثیر زیادی بر روی مراجعین میگذارد.

استفاده از آینه نیز برای این منظور مناسب است. مراجعین به کلینیک باید وسایلشان را با خیال آسوده، در محل مناسب قرار دهند و بعد از آن کارهای مربوط به زیبایی خود را انجام دهند. چرا که طراحی اینگونه فضاها در هر اندازه و مقیاسی دارای اصول خاص و برنامه فیزیکی بزرگ است. علاوه بر رنگ و کفپوش بیمارستانی عوامل دیگری هم هستند که به کارگیری آنها در دکوراسیون مراکز درمانی بسیار تاثیرگذار است. از آنجایی که مراجعه کنندگان اکثر وقت خود را در سالن انتظار سپری می کنند لذا انتخاب مبل های راحت تر و در عین حال مستحکم تر بسیار مهم است. بهتر است ابعاد فضایی برای سالن انتظار، به گونه ای باشد که به صورت صمیمی و حوزه بندی مبلمان شود و از ایجاد فضای انتظار به شکل راهرو با عبور و مرور زیاد مراجعین پرهیز شود.

دکوراسیون داخلی مطب مامایی

اگر اتاق پنجره رو به جنوب داشته باد که بهترین نور و آفتاب برای این فضا فراهم است و در غیر این صورت استفاده از رنگ نور گرم برای این فضا مناسب تر است. به نظر شما در دکوراسیون مطب دندانپزشکی باید به چه نکاتی توجه کرد؟ طبیعتا همانقدر که طراحی داخلی یک خانه با یک دفتر کار یا یک مطب متفاوت می باشد، طراحی دکوراسیون داخلی مطب اطفال نیز با مطب ارتوپدی یا یا سایر تخصصها شامل تفاوت های اساسی می شود. امروزه طراحی داخلی محل کار بر اساس اصول مهندسی، طبق نیاز افرادی که در آن محل کار می­کنند و یا مراجعینی که به آنجا رفت و آمد می­کنند انجام می­گیرد، نه بر اساس تجهیزات و ابزاری که قرار است در آن دفتر استفاده شود. لحاظ شود و هر فضا برای یک کار در نظر گرفته شود. بنابر این پیشنهاد می شود که بیماران در معرض نور طبیعی و شدید قرار نگیرند، می توان مقدار نور ورودی به مطب را با نصب و استفاده از پرده های مناسب برای مطب، کنترل کرد.

دکوراسیون داخلی مطب روانشناسی

بهتر است در چیدمان اتاق مشاوره دقت شود که میز مشاوره و صندلی های مراجعین نزدیک به در ورودی نباشد تا احساس صمیمیت در فضا حفظ شود. شاید در نگاه اول توجه به این نکته یک امر پیش پا افتاده باشد اما توجه به همین نکته می تواند بر فضای بیمارستان بسیار تاثیرگذار باشد. که شاید بسیاری از طراحان به آن توجه نمی کنند. شاید اگر قصد داشتیم برای یک بنگاه معاملاتی یا دفتر بازرگانی طراحی داخلی انجام دهیم، تضادهای رنگی آن هم بین رنگهای تند مثل قرمز و آبی پر رنگ حتی جذاب هم میبود. بنابراین طراحی داخلی مطب دندانپزشکی با رویکرد ایجاد احساس آرامش در بیماران و مراجعه کنندگان و رفع استرس آنها، باعث ایجاد فضایی کاربردی و تاثیرگذار می شود که در آن مراجعه کنندگان برای خدمات دندانپزشکی، به جای تجربه کردن استرس، به نتیجه درمانی یا زیبایی خدماتی که می گیرند فکر کنند و این می تواند بهترین نتیجه ی یک پروسه طراحی داخلی درست و اصولی باشد.

ساعت دیواری یا رومیزی به نحوی که در دیدرس مشاور قرار داشته باشد تا امکان زمانبندی مشاوره برای او فراهم شود از عناصر اصلی دکوراسیون این اتاق است. همچنین اگر فضایی جهت کتابها، فایل ها و پرونده ها احتیاج است، بهتر است در معرض دید نباشد تا حس اداری بودن این اتاق القا نشود. 1- ابعاد فضای مورد نظر، چرا که رنگ در بزرگی و کوچکی فضا مؤثر است. استفاده از فرم ها و رنگها باید به گونه ای جذاب باشد که به مراجعین نه تنها احساس آرامش بدهد بلکه به گونه ای احساس خوشایندی به آنها دست دهد و سرگرم شوند که احساس انتظار خود را فراموش کرده و همچنین انگیزه و اشتیاق حضور دوباره در این فضا را برای فرصت های بعدی داشته باشند.

فضای انتظار از مهمترین قسمتهای یک کلینیک پزشکی است. زمانی فرد از حضور در یک مکان آرامش می گیرد که نیازهای وی برآورده شوند، بنابراین در طراحی داخلی کلینیک ها، مطب ها و مراکز بهداشتی به تمام این موارد توجه می شود. در دکوراسیون داخلی مطب ها، دیوارها از همان بدو ورود بیماران می توانند در جلب نمودن نظرها نقش موثری را ایفا نمایند. ۷ آبدارخانه باید دارای رنگبندی دکوراسیون داخلی رنگ ها هستند که به زیبایی و. تنها زیبایی هدف طراحی دکوراسیون مراکز درمانی نمیباشد، بلکه دکوراسیون میبایست با هدفِ آن مرکز متناسب بوده و راحتی و آرامش مراجعین و بیماران را فراهم سازد. از جمله محلهای اداری و کلینیکهایی که بیماران به آنجا ممکن است رجوع زیادتری داشته باشند، کلینیک و مطبهای دندانپزشکی است که بیماران ساعات زیادتری را نسبت به بقیه مطبهای پزشکی در آن سپری می کنند. طراحان و افراد متخصص در زمینه طراحی دکوراسیون کیلینیک زیبایی سقف هایی با تصاویر متنوع طراحی کردهاند که علاوه بر زیبایی باعث می شود شخصی که بر روی تخت قرار دارد با تماشای آن متوجه گذر زمان نشود.

به عنوان مثال اگر طرح خاصی نظیر لوگوی کلینیک، نام آن، شعار پزشکی و سلامتی خاصی و … طراح داخلی می تواند در هر مرحله از پروژه طرح پزشکی شما مداخله کند. بنابراین مهم ترین اصل در طراحی داخلی مطب یک پزشک فراهم کردن محیطی است که بتواند به بیمار انرژی و آرامش از دست رفته اش را بازگرداند. همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض کردیم، طراحی مناسب دکوراسیون داخلی اتاق انتظار مطب می تواند تاثیر مستقیمی بر تعداد مراجعه کنندگان به یک مطب داشته باشد. اگر بخواهید از فضای پلان باز در طراحی داخلی مطب دندانپزشکی استفاده کنید.

از آنجایی که انتخاب رنگ و بافت مناسب تاثیر بسیار مستقیمی روی ذهن مراجعین دارد از موارد حائز اهمیت برای طراحی مطب و کلینیک زیبایی به شمار می آید.برای فضاهای مثل کلینیک پوست و مو یا به طور کلی کلینیک های زیبایی که اکثر افراد جهت امور زیبایی و بهداشتی مراجعه میکنند احساس آرامش و لطافت حرف اول را میزند در نتیجه رنگ ها و طرح های آرام و ملایم می توانند بهترین انتخاب شما باشند. رنگ ها باید متناسب با کاربری انتخاب شده و شاد اما ملایم و آرامش بخش باشند. به این منظور و در جهت نیل به همه ی این جنبه ها می توان از گروه معماری بام به عنوان بهترین گروه طراحی داخلی مطب روانشناسی نام برد تا رضایت مطلوب شما را فراهم آورد. طراحی خوب دکوراسیون داخلی مطب پزشکی را میتوان همان ابتدا در اتاق انتظار پیدا کرد. به فضای کلینیک نگاه بیندازید و ببینید در هر قسمت، چه کارهایی میبایست صورت گیرد تا هم رضایت بیمار افزایش یابد و هم فعالیتها آسان تر انجام شود.

دکوراسیون داخلی مطب دکتر

طراحی میز پذیرش به خودی خود از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که علاوه بر اصول زیبایی شناسی،رعایت اصول ارگونومی هم به هیچ وجه نباید فراموش شود. با این حال ، بسیاری از پزشکان به دلیل امکان شخصی سازی ذکر شده در بالا ، که از اهمیت بالایی در بازاریابی برخوردار است ، چنین راه حلی را انتخاب می کنند. حال چه رنگی مناسب مطب پزشکان است؟ استفاده از تصاویر رنگی جذاب و ترجیحا طبیعی برای سالن انتظار به جهت دور کردن ذهن بیمار از استرس و فضای دندانپزشکی بسیار مناسب است. باید تعدادد بیماران خود را درنظر داشته باشید؛ به طور مثال باید بدانید در هر ساعت، ممکن است چندین بیمار به طور هم زمان در سالن انتظار نشسته و منتظر بمانند. رنگ قهوه ای به دلیل استفاده از وسایل چوبی مثل میز و مبلمان، معمولا یکی از رنگهایی است که در همه جا دیده می شود.

یا در مورد سبک مدرن، اپوکسی یا لمینیت گزینه های جذابی هستند. برای یک کلینیک دندانپزشکی انتخاب سبک مدرن بهترین گزینه است. اگر مطب دندانپزشکی ویژه اطفال دارید به خوبی میدانید که برخورد با آنها کمی دشوار است بخصوص اگر صحبت از درد دندان باشد. به طور مثال اگر مراجعه کننده کودک دارید بهتر است در کلینیک خود مکانی را برای بازی آن ها در نظر بگیرید و در اتاق مشاوره از مبلمان مخصوص کودک استفاده کنید. بنابراین اگر می خواهید بیشتر با اصول دکوراسیون و مبلمان بیمارستانی ﺁشنا شوید و اطلاعات خود را در مورد اهمیت کفپوش بیمارستانی و پنجره های بیمارستانی افزایش دهید و همچنین با تاثیر این نوع چیدمان بر صرفه جویی در مبلمان بیمارستانی ﺁشنا شوید می توانید با ما در ادامه این مطلب همراه باشید. این مساله سبب شد که امروزه دکوراسیون و مبلمان بیمارستانی برای این مراکز بسیار حائز اهمیت باشد چرا که برخلاف باور بسیاری از افراد توجه به دکوراسیون و انتخاب مواد و مصالح همچون رنگ و پنجره های بیمارستانی و کفپوش بیمارستانی بر بهبود عملکرد کار مطب و روحیه بیماران بسیار تاثیرگذار است.

قیمت دکوراسیون داخلی مطب