سرمایه گذاری در طلا اقتصاد بیدار | حسینی فایننس

قیمت هر انس از طلا به‌صورت جهانی تعیین و اعلام می‌شود و این امر سبب می‌شود امنیت سرمایه گذاری در طلا بیش از هر روش دیگر سرمایه گذاری باشد. در حرفه طلا و جواهر، تمام واحدهای بزرگ و کوچک در دنیا، میزان سرمایه خود را به پول حساب نمی کنند و براساس میزان وزن، سرمایه خود را نگهداری می کنند؛ برای اینکه بتوانند در داد و ستدها و معاملات موجودی اولیه خود را حفظ کنند. یعنی اگر شما به یک طلافروش بگویید چه میزان سرمایه دارید، هیچ وقت به شما عدد و رقم ریال نمی دهد بلکه می گوید مثلا یک کیلو یا دو کیلو سرمایه دارم. دوره سرمایه گذاری در طلا جاییه که شما میتونید خودتان را از سطح صفر به سطح صد برسانید. اما این را هم بدانید که شرکت در این دوره به هیچ وجه نیاز به دانش خاصی و یا مهارت خاصی در بازار ندارد.

علت‌های سرمایه گذاری در طلا

سرمایه گذاری در طلا اقتصاد بیدار | حسینی فایننس بورس محل مناسبی برای سرمایه‌گذاری بدون برنامه و ناآگاهانه نیست. هنگامی که سرمایه‌ی خود را به این شرکت‌ها می‌سپارید، امکان تصمیم‌گیری در مورد آن از شما سلب می‌شود و تنها می‌توانید منتظر بمانید تا در سررسیدها، سود شما مشخص شود و آن را دریافت کنید. شرکت‌هایی که از نیروهای زبده استفاده می‌کنند، سودهای بیشتری نیز به دست می‌آورند. انتقال پول در شبکه‌های بلاکچین، با تاخیرهای چند دقیقه‌ای تا چندساعت همراه است و حتی ممکن است انتقال انجام نشود. بنابراین آمادگی ذهنی برای این شکل از انتقال پول هنگام خرید و فروش ضروری است. اگر مقدار سرمایه شما کم است، می‌توانید از سیستم بانکی برای پس‌انداز و سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت استفاده کنید.

چگونه در بازار طلا سرمایه گذاری کنیم؟

در آموزش سرمایه گذاری در طلا می‌توان روش‌های متعددی https://hoseinifinance.com/blog/edu را جست‌وجو کرد. از شمش طلا گرفته تا صندوق‌های سرمایه گذاری در طلا که از طریق بورس می‌توان آن‌ها را مبادله کرد در روش کار سرمایه‌گذاران طلا قرار دارد. اما در ادامه قصد داریم تا با بررسی دقیق‌تر آموزش سرمایه گذاری در طلای سفید و آب شده، بیشتر به پتانسیل‌های این دو روش پی ببریم.

  • دومین عاملی که توی سرمایه گذاری طلا میتواند ما را به یک سود خوب و یا حتی یک ضرر بسیار بد برساند، سیاست‌های بانکی یک دولت هست.
  • در دوره یک‌ساله منتهی به ابتدای خرداد ۱۴۰۱ صندوق عیار با ۴۳‌/۴٪ بازدهی، پربازده‌ترین صندوق طلا در بازار سرمایه ایران بوده است.
  • و بهترین آموزشگاه آموزش بورس در مشهد دوره صفرتاصد آموزش فارکس در مشهد و آموزش بورس در مشهد را با بهترین کیفیت به صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌کنند.
  • چگونه در بازار طلا سرمایه گذاری کنیم؟ برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید.
دیگر نیازی به مراجعه به مراکز متعدد و پذیرش خطراتی از جمله سرقت و ریسک تقلبی بودن ندارید. طلای نو به هیچ عنوان برای سرمایه گذاری مناسب نیست، زیرا طلاهای نو دارای اجرت ساخت، مالیات و سود فروشنده هستند. هدف از خرید طلای نو برای مصارف زینتی است، اگرچه طلای نو هم در طولانی مدت همراه با سود و افزایش سرمایه خواهد بود اما برای سرمایه گذاری گزینه مناسبی نیست. در این شیوه سرمایه‌گذاری در طلا، افراد در ازای سرمایه‌گذاری سکه‌های خود در بورس، اوراق بهاداری دریافت خواهند کرد که طبق اصول و ضوابط بورس کالا صادر می‌شود.

امکانات ما

همچنین در این روش، نحوه خرید و فروش در بورس و سرمایه گذاری در طلا را بر عهده متخصصین این زمینه می‌گذاریم و خیال مان از بابت مسائل جنبی راحت‌تر است. بنابراین می‌توان گفت صندوق های سرمایه گذاری طلا در حال حاضر بهترین و منطقی ترین روش برای سرمایه گذاری در طلا به شمار می‌رود. ازآنجایی‌که طلا بر خلاف اوراق قرضه و سپرده‌های بانکی سود ثابتی ندارد. زمانی که نرخ‌های بهره سیر صعودی را طی می‌کنند و ارزش اوراق قرضه و دلار آمریکا افزایش می‌یابد، مردم شروع به فروش طلای خود می‌کنند تا با منابع حاصله، بتوانند در اوراق قرضه سرمایه‌گذاری کرده و بازده بالاتر را از دست ندهند.