ستون گذاری پلان معماری – راهنمای کامل اصول ستون گذاری پلان

بزرگترین و بیشترین کارگاه و کارگر: گروه تولیدی قالب بنیامین علیخانی با داشتن سه کارگاه تولیدی و داشتن بیش از 60 کارگر و چندین راننده اشتغال زایی بزرگی هم به صورت مستقیم و هم به صورت غیر مستقیم کرده است. نشریه داخلی گروه ارس، شماره ۴، ۱۳۹۰. یعنی در حالی که در طبقات بالایی اسکلت و یا سقف در حال اجرا است می توان در طبقات پایین کارهای داخلی و دیوارکشی ها را انجام داد. حتی در اجرای برخی نماهای داخلی مدرن نیز از بتن اکسپوز استفاده میشود. علاوه بر سهولت جداسازی قالب ها از بتن و همچنین سهولت در تمیز کاری و جلوگیری از زنگ زدن قالب ها، روغن قالب بتن باید ویژگی های دیگری نیز داشته باشد.

کارخانه تولید قالب بتن

قیمت هر کیلو قالب فلزی بتن بستگی به عواملی چون جنس فلز، مقاومت فیزیکی و شیمیایی فلز، برند فلز، آلیاژهای به کار رفته شده در قالب، کشور سازنده و قیمت ارز و دلار خواهد داشت، قالب چوبی بتن ، توسط نجارها در محل پروژه مطابق نقشه ، ساخته و استفاده خواهد شد از این رو هم زمان زیادی صرف ساختن آن خواهد شد و هم برای پروژه های بزرگ بسیار زمان گیر خواهد بود. نکته قابل تامل اینجاست که در سال های اخیر قالب بتن را از جنس پلاستیک ، فایبر گلاس و رزین به صورت چشمگیری تولید و به بازار عرضه میکنند اما در هزینه و مقاومت این مصالح در برابر نقش تخته قالب بندی و قالب فلزی بتن کمی جای تردید وجود دارد و مقاوت لازم در برابر فشار وارده بتن را ندارند . از آنجاییکه در دیوار یکطرفه امکان استفاده از بلت وجود ندارد بنابراین به جای بلت باید از انکربلت استفاده شودبرای پائین ترین قسمت دیوار، انکربلت ها معمولاً در شالوده نصب میگردند.

تولید قالب فلزی بتن

سیستم قالب بندی یکطرفه ، در مواردی که قالب بندی پشت دیوار ممکن نیست و یا اساساً نیاز به قالب بندی پشت دیوار نمی باشد، اجرا میگردد. قالب بتن چوبی یا قالب بتن فلزی به علت تحمل وزن و فشار های وارده بتن ، در پروژه های عمرانی زیادی مورد استفاده قرار میگیرد پروژه هایی همچون : پلها ، سد ومخازن ، دیوارهای یکطرفه و دو طرفه مورد استفاده قرار می گیرند. این قالب ها در عین سبکی استحکام بالایی دارند که در طرح های انبوه سازی کم هزینه به کار می روند. یکی از مزیت های استفاده از بتن اکسپوز در مبجث نما سازی مقاومت بسیار خوب این محصول در برابر تنش های حرارتی و دمایی است که این ویژگی آن را تبدیل به عایق خوب گرما نیز می کند. قالب فلزی بتن با توجه به نوع پروژه باید دارای چنان استحکامی باشد که در حین ریختن بتن در صورت فشار آمدن به قالب توانایی مقاومت لازم را داشته باشد و مانع از بین رفتن شکل قالب شود .

خرید قالب بتن دست دوم

قالب بتن پلاستیکی از مدلی که مورد بازیافت قرار می گیرد برای سازه کاربرد دارد که بتن با بافت ساده تر و سبک تر در آن به کار رفته است. باید یک فرم مخصوص و منحصر به فرد برای خرید انواع میلگرد تهیه کنید و با توجه به نیاز ساختمان و نحوه آرماتور بندی آنها را خریداری کنید. قالب بتن متنوعی که در بالا به آن اشاره شد دارای مشخصات مخصوص به خود است که مشخصه مهم در آن ها استاندارد بودن است. با توجه به وزن استاندارد یک فوت مربع بتن ، که برابر 150 پوند است، در اجرای یک پروژه اعم از دیوار ، سرستون و یا تیر پل و . این آسفالت به کمک موادی مانند بتن که از انواع قالب بتن خروجی گرفته است استفاده شده اند و میزان مواد و اجزای تشکیل دهنده بتن با توازن دقیق در آن انجام شده است. بنابراین شما می توانید برای پروژه های بعدی نیز از قالب های خود استفاده نمایید.- این روغن، سطح قالب بتن را به خوبی پوشش می دهد و می توان گفت لایه ای یک دست و محافظ بر روی قالب ایجاد خواهد کرد.

یکی از مهمترین ویژگی های قالب مدولار بتن که باعث شده است استفاده از این قالب بتن در مقایسه با قالب های دیگر یک مزیت به شمار رود، این است که می توان قالب مدولار بتن را بارها مورد استفاده قرار داد و در صورت نگهداری درست ( عدم پرتاب از ارتفاع) می توان عمر مفید آن را تا حد قابل توجهی نیز قالب تونل فرم افزایش داد. به دلیل نیاز به سقف هایی با سیستم پیچیده و اشکال نامنظم در ارتفاع زیاد بهترین انتخاب امروزی استفاده از سقف وافل میباشد . اگر یک کارگاه بزرگ بخواهد قالب بتن در دست تولید داشته باشد که با دوام باشد و تمام استاندارد جهانی را دارا باشد می بایست قسمت مختلف آن مانند سطح جانبی قالب بتن، وزن قالب بتن، جنس قالب بتن، وزن آن کاملا مورد محاسبه توسط تولید کنندگان قرار گیرد. قالب بندی فلزی را برای تمام سازه ها به طور کلی در قالب فلزی بتن خیس شده را ریخته و پس از خشک شدن قالب فلزی را از آن جدا می نمایند.

خرید قالب مدولار

یکی از نکات مهم در استفاده از قالب فلزی بتن توجه به تمیزی و یکنواخت و صاف بودن سطح قالب فلزی است زیرا در صورت عدم صافی و یکدست بودن در حین بتن ریزی باعث ایجاد حفره های ریز و درشت در سطح سازه می گردد و باعث عدم صاف و یکنواختی سازه می شود لذا باید توجه نمود که سطح قالب صاف باشد و اغلب برای حل این مشکل سطح قالب باید با روغن چرب گردد . نکته مهم در استفاده از قالب فلزی بتن توجه به تمیزی و یکنواخت و صاف بودن سطح قالب فلزی است زیرا در صورت عدم صافی و یکدست بودن در حین بتن ریزی باعث ایجاد حفره های ریز و درشت در سطح سازه می گردد و باعث عدم صاف و یکنواختی سازه می شود لذا باید توجه نمود که سطح قالب صاف باشد و اغلب برای حل این مشکل سطح قالب باید با روغن چرب گردد .

خرید قالب دست دوم

قالب های فلزی نسبت به نوع چوبی دارای قیمت بالاتری هستند و البته قالب های چوبی وزن کمتری دارند ولی به علت اینکه قالب های چوبی استحکام زیادی ندارند و شاید نتوان از آنها برای بار دوم استفاده کرد آنچنان مقرون به صرفه نیستند لذا قالب های فلزی با وجود اینکه وزن بالاتری دارند که در نهایت موجب افزایش قیمت آنها نسبت به نوع دیگر می شود ، ولی دارای توان مقامتی بالاتری هستند و قابلیت استفاده به تعداد دفعات بیشتری را دارند و درواقع دارای طول عمر بالاتری هستند ، لذا می توان گفت به صرفه تر هستند .

معمولا قالب فلزی بتن نسبت به نوع قالب چوبی بتن از قیمت بالاتری برخوردار است، همچنین قالب چوبی بتن نسبت به قالب فلزی بتن بسیار سبک است ولی به علت اینکه قالب های چوبی استحکام زیادی ندارند و شاید نتوان از آنها برای بار دوم استفاده کرد آنچنان مقرون به صرفه نیستند به همین دلیل قالب فلزی بتن با وجود اینکه وزن بیشتری دارد و قیمت بالاتری نسبت به قالب های دیگر دارد ، اما به جهت توان مقاومتی بالای آن و قابلیت استفاده به تعداد دفعات بیشتر و در واقع طول عمر بالاتر می توان گفت مقرون به صرفه تر می باشد . بعد از هر بار استفاده به راحتی با هزینه کمتر قابل تعمیر و تمیز شدن هستند و میتوان دپو کرد و در پروژه دیگر نیز آماده استفاده کامل هستند . بهترین ورق های قالب ها از ورق های فولاد مبارکه استفاده میکنند ولی باز هم قیمت قالب آنها برابر نیست این هم می تواند دلایل مختلفی داشته باشد کیفیت قالب های ساخته شده به نیرو کار شرکت های تولید کننده نیز بستگی دارد نیرو و پرسنل های حرفه ای و ماهر میتوانند خروجی با کیفیت داشته باشند و دستمزد پرسنل تولید کننده قالب ها میتواند بر روی قیمت قالب بتن تاثیر داشته باشد مدیریت هزینه های شرکت هم میتواند قالب های تولید شده را با هزینه های سربار و اضافی خود را کنترل کند یا با همان هزینه ها تولید خود را افزایش دهد .

همچنین سرعت بالا در اجرای سازه با استفاده از قالب فلزی یکی دیگر از مواردی است که فعالان این عرصه را به سوی این قالب ها سوق دهد. دیوارها پس از نصب در محل مورد نظر عموماً توسط جک دوپیچ شاقول کننده تنظیم می شود. زمینه فعالیت : انواع قالبهای بتن – جک های سقفی – تجهیزات فلزی بتن … از دیگر ویژگی های برجسته این نوقالب های ایمنی است که به سطح سازه می بخشد در واقع با استفاده از قالب فلزی سازه دارای استحکام ، ایمنی و ماتناسب با شرایط اقلیمی منطقه می باشد . قالب فلزی بتن که با ساخت بسیار با دقت و استاندارد در معرض تولید انبوه است. •این نوع قالب برای اجرای دیوار در سازه بوده • امکان ساخت قالب دیوار یک طرفه و دو طرفه با ارتفاع های بالا فراهم میسازد.

جهت مهار قالب بتن که در زیر پل و یا سقف استفاده می شود، در صورت کم بودن ارتفاع و کم بودن حجم بتن از جک سقفی و در غیر اینصورت غالبا از داربست مثلثی استفاده میشود . نوع جوشکاری که از آن برای جوش دادن قالب بتن استفاده می شود، نوعی جوشکاری است که در آن از قوس الکترونیکی به عنوان منبع حرارت استفاده می شود. وی گفت: برای سایر حمایتها برای دهکهای پایین درآمدی، وزارت راه و شهرسازی کمکهای بلاعوض در صندوق ملی مسکن برای این دهکها و سایر دهکها دیده است. اصلانی افزود: در شورای عالی مسکن مصوب شد تا برای دهکهای یک تا سه که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، اساسا در آورده نیاورند و با حمایت هایی که در خصوص آن اقشار در وزارت راه و شهرسازی در خصوص آماده سازی زمین انجام میشود، کار احداث سرعت بگیرد. قالب لبه خم با اینکه سبک و مقاوم هست،از این رو برای اجرای دیوارهایی که نیاز به اجرای اکسپوز دارند مناسب نیست .

پس اگر گوشی قیمت مناسب را برای خرید مدنظر دارید می توانید از تخفیفات مناسبتی و جشنوارهها استفاده کنید یا محصول را با بهترین قیمت نسبت به دیگر جاها خریداری کنید. متداولترین نوع پل قوسی، پل چند دهانه (دره گذر) با طول زیاد و قوسهای فراوان است. ستون های اضافه علاوه بر تاثیر منفی در معماری سازه، وزن و هزینه تمام شده آن را نیز افزایش می دهد.این سازه با پوشش دهانه های طولانی تر، این امکان را ایجاد می کند که تعداد ستون های موردنیاز سازه کمتر شود.

شرکت قالب بتن

با توجه به جابجایی قالب بتن فلزی می توان عمر مفید این قالب ها را تا سطح قابل توجهی بالا برد . توجه شود که در پروژه ای که از قالب فلزی بتن استفاده شود باید نهایت دقت در رابطه با پر کردن درزهای قالب فلزی صورت گیرد تا شیره بتن از آن نشت ننماید .از ویژگی های برجسته قالب فلزی می توان عدم چسبندگی بتن به سطح قالب را اشاره کرد . اگر جابجائی قالب بتن به صورت یکپارچه انجام پذیر نیست و ضخامت دیوار کم است، می توان به جای استفاده از سولجر از لوله های داربستی به صورت عمودی و واشر دو لوله استفاده کرد. هم چنین شما می توانید از هر جای کشور با ما همکاری داشته باشید.

قالب تونلی فرم

کیفیت و مرغوبیت قالب ساخته شده به نیرو کار شرکت های تولید کننده نیز بستگی دارد نیرو و پرسنل حرفه ای و ماهر میتوانند خروجی با کیفیت داشته باشند و دستمزد پرسنل تولید کننده قالب ها میتواند بر روی قیمت قالب بتن تاثیر داشته باشد، مدیریت هزینه شرکت هم میتواند قالب های تولید شده را با هزینه سربار و اضافی خود را کنترل کند یا با همان هزینه ها تولید خود را افزایش دهد . مصرف انرژی و هزینه کار آن نیز باید کم باشد. روش نصب و استفاده از انکر بولت به این شکل است که پس از گذشتن از لوله و مخروطها و سوراخهای بدنههای قالب که به این منظور پیشبینی شده از پشتبندها عبور کرده و به وسیلهی واشرهای کاس یا واشر دو لوله (بنابر مورد مصرف) با پیچ خروسکی محکم میشود. دلیل ارزان بودن این نوع از قالب این بود که نجار ها در محل پروژه مطابق تقشه برای اون پروژه قالب چوبی را میساختند و پروسه زمان بری را شاهد بودیم و این نوع قالب عمر مصرف طولانی نداشتند .

برای انتخاب قالب مناسب برای پروژه از فاکتور زیر سنجیده می شود : قالب بتنی مورد استفاده در پروژه عمرانی مسطح از 3 تا 12 اینچ متغیر است .دلیل متغییر بودن به حداکثر مقدار بتن در زیر بنای پروژه های عمرانی مسطح مورد استفاده قرار می گیرد بستگی دارد. برای انتخاب قالب مناسب برای پروژه از فاکتور های زیر سنجیده می شود، قالب بتنی مورد استفاده در پروژه عمرانی مسطح از 3 تا 12 اینچ متغیر است، دلیل متغییر بودن به حداکثر مقدار بتن در زیر بنای پروژه عمرانی مسطح مورد استفاده قرار می گیرد بستگی دارد. این صورتوضعیت باید بدون منظور شدن مصالح تجهیزات پایکار و شامل کلیه مستندات، صورتجلسات، ریزمترههای نهایی، کروکی­ ها، نقشه­ های ازبیلت، دستورکارها باشد.

در پى ها، قطر میلگردها نباید کمتر از ۱۰ میلى متر باشد. هر چقدر که سازه پیچیده تر باشد قالب فلزی بتن پیچیده تر بوده و قالب از اجزای بیشتری تشکیل خواهد شد، از طرفی هر چقدر سیستم قالب فلزی بتن پیچیده تر باشد قالب بندی فلزی نیز سخت تر و پیچیده تر خواهد بود. ماده ای که در قالب بتن قرار می گیرد به طور منسجم شکل گیری شود. در شکل زیر، بخشهای مختلف کوله نشان داده شده است. دلیل این موضوع، عدم شلوغ شدن پلان و تداخل المانهای موجود در ترسیمات مختلف است. تمامی تجهیزات قالب بندی بتن نو و کارکرده موجود است. اگر قالبها را بتوان با امکانات موجود جا به جا نموده و حمل کرد، قطعا هزینههای حمل و نقل کاهش پیدا میکنند. قالب بتن محکم و با دوام که در کارگاه بزرگ ساخته می شوند اکثرا جزء قالب فلزی همچون آلومینیوم و استیل و فولاد می باشند.