دیجیتال مارکتینگ آموزش جامع بازاریابی دیجیتال کالج تپسل

دیجیتال مارکتینگ آموزش جامع بازاریابی دیجیتال کالج تپسل

بهینه‌سازی تجربه کاربری نیازمند دانش تخصصی کافی در بسیاری از علوم انسانی‌ از قبیل روان‌شناسی، جامعه‌شناسی، مردم‌شناسی، فلسفه و نورومارکتینگ است! فراموش نکنید اصلا و ابدا مهم نیست که شخص شما از چه رنگ یا فونتی خوشش می‌آید! بلکه مهم آن است که چه رنگ، فونت، سطح و حجمی از لحاظ روانی تأثیر مناسب‌تری روی مخاطب شما دارد. برای انتخاب صحیح این موارد مهم و حیاتی می‌توانید از مشاوره دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید. بازاریابی درونگرا شکلی از بازاریابی است که در آن گفتگوی مخاطب با کسب و کار یا برند، از طرف مخاطب آغاز می‌شود.

می‌توانید از سرویس‌های ایرانی خوبی همانند میل‌چی، میل‌تاز، نامه‌رسان چابک و… و همچنین از ابزارهای قدرتمند خارجی دیگری همانند Mailerlite، Emma، Marketo، GetReponse و… برای اجرای کمپین‌های خود استفاده کنید. این دو اصطلاح، قطعاً با یکدیگر تفاوت دارند و تفاوت این دو حوزه، شبیه همان تفاوت تبلیغات و بازاریابی است. چه بخوایم قبول کنیم چه نه ولی تبلیغات بزرگ بیلبورد شهری در مقابل تبلیغات حتی یک پیج معروف اینستاگرامی حرفی برای گفتن ندارند! نرم افزار ITSM دانا پرو زیر ساختIT سازمان خود را مطابق با بهروش های ITIL مدیریت کنید.

تبلیغات همسان استفاده از تبلیغات پولی است که با ساختار و عملکرد قالب رسانه‌ای که در آن منتشر می‌شود مطابقت دارد و در عین حال انتظارات مخاطبان را برآورده می‌کند. تبلیغات همسان اغلب در فیدهای رسانه‌های اجتماعی (به طور مثال در اینستاگرام در قالب یک پست که مشابه با پست‌های دیگر پیج است ایجاد می‌شود) یا به عنوان محتوای توصیه شده در یک صفحه وب یافت می‌شوند. برخلاف تبلیغات نمایشی یا بنر‌های تبلیغاتی، تبلیغات همسان در واقع شبیه تبلیغات نیستند. این نوع محتوا که معمولا ترکیبی از محتوای متنی طولانی، تصاویر، ویدئو‌ها و اینفوگرافیک‌ها بوده برند را به عنوان یک مرجه در این زمینه تبلیغ شرکت سی یو وب می‌کند. بنابراین اعتماد مشتریان بالقوه جلب شده و فرصت‌هایی را برای تیم محتوا فراهم می‌کند تا بتوانند ترافیک وب سایت را افزایش دهند.

در این شیوه از بازاریابی بر میزان عملکرد تمرکز می‌شود و از همکاری کسب و کارهای کوچک با یکدیگر به وجود می‌آید. به هرکسب و کاری که شما را به دیگران معرفی کند و به فروش منجر شود مبلغی پورسانت خواهید داد تا میزان فروش خود را افزایش دهید. در کل می توان گفت دیجیتال مارکتینگ شامل تمام رسانه های دیجیتال می شود اما بازاریابی اینترنتی بر روی بازاریابی در بستر اینترنت فعالیت دارد.

در تمام مراحل دیجیتال مارکتینگ آگاهی از برند حرف اول و آخر را می‌زند و یک اصل به شمار می‌آید. در دنیای آنلاین امروز، تمام کسب و کارها وب‌سایت دارند و داشتن وب‌سایت را از واجبات کسب و کار خود می‌دانند. حتی اگر وب‌سایت نداشته باشند، سعی می‌کنند تا در شبکه‌های اجتماعی یا دیگر کانال‌ها حضور پررنگی داشته باشند. بازاریابی شبکه های اجتماعی از طریق حضور مداوم و مستمر در شبکه های اجتماعی با مشتریان ارتباط برقرار کرده و می‌کوشد ضمن افزایش آگاهی از برند به فروش بیشتر منجر شود. این ابزار Digital Marketing با یافتن مشتریان بالقوه اطلاعات بیشتری در خصوص خدمات و محصولات خود ارائه می‌دهد و فرصتی برای پاسخگویی سوالات مشتریان فراهم می‌کند. یکی از مهمترین کارکردهای بازاریابی شبکه های اجتماعی شنیدن صدای مشتری است، دریافت پیشنهادات و نظرات مشتری از این طریق می‌تواند به ارتقای محصول کمک کند.

نقش دیجیتال مارکتینگ در شرکت‌ها چیست؟

شرکت های دیجیتال مارکتینگ اغلب به عنوان توسعه دهنده تیم بازاریابی شما عمل می کنند. آنها می توانند رسانه های اجتماعی و حساب های ایمیل را مدیریت کنند، موفقیت کمپین ها را ردیابی کنند و استراتژی های بازاریابی موثری را برای ایجاد سرنخ و فروش پیاده سازی کنند. شرکت های بازاریابی اینترنتی با مشتریان کار می کنند تا استراتژی های بازاریابی سفارشی را ایجاد و پیاده سازی کنند که به بهترین وجه مناسب کسب وکار آنها باشد و بهترین بازگشت سرمایه را ارائه دهد.

  • یک فایل اکسل باز کنید و برای هر مورد جزئیاتی در رابطه با هزینه ها، تعداد بازدید، تعداد تبدیل (به مشتری بالفعل)، افرادی که تماس گرفته‌اند و موارد مقتضی دیگر را اضافه کنید.
  • شکاف مهارت در واقع به تفاوت بین مهارت‌های مورد نیاز برای انجام کار و مهارت‌هایی که یک فرد دارد، گفته می‌شود.
  • نهایتا سیاست‌ها و تحلیل‌های شما هرچه‌قدر خوب باشند، اثربخشی دیجیتال مارکتینگ بر سیاست های قیمت گذاری و تخفیف‌دهی استوار است، این که چه زمانی تخفیف بدهید و چه میزانی و بر چه اساسی بسیار مهم است.
  • مندی احتمالاً خواهان پکیج Professional است و ادوارد نیز به احتمال زیاد پکیج Enterprise را انتخاب می کند.

تا اینجا به بررسی، تعریف و تحلیل چهارده مورد مهم از بازاریابی دیجیتال پرداختیم و تا حدودی به پرسش دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ پاسخ دادیم. اکنون نوبت آن رسیده تا به تعریف یکی از مهم‌ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ جهت حصول نتیجه از چهارده مورد فوق، یعنی کمپین های تبلیغاتی بپردازیم. کمپین تبلیغاتی یعنی برنامه‌ریزی دقیق اجرای یک فرآید از پیش تعیین شده با استفاده از ابزارهای موجود در این حوزه. برای داشتن یک کمپین تبلیغاتی خوب، بایدها و نبایدهای اصلی و استراتژی برگزاری آن شما باید به بیزنس پلن کسب و کار خود رجوع کنید.

استیو دارای نیازهای بیزینسی بسیار کوچکتر و ساده تر نسبت به ادوارد و مندی است، بنابراین وی احتمالاً پکیج استارتر را انتخاب خواهد کرد. مندی احتمالاً خواهان پکیج Professional است و ادوارد نیز به احتمال زیاد پکیج Enterprise را انتخاب می کند. با در نظر گرفتن این که استیو، مندی و ادوارد تقریباً ۱۴ ماه، ۴ سال و ۹ سال با بیزینس ما همراه باشند و ۵، ۲۰ و ۱۰۰ لایسنس را از ما خریداری کنند، ارزش زندگانی برای هر کدام از این پرسوناها به این صورت خواهد بود. چون هر کلمه ای که سرچ کنم سایت شما در صدر گوگل هست ، پس یعنی بلدین کارتونو و خوبم بلدین. و علاوه بر آن باید به اصول و مبانی علم بازاریابی هم تسلط خوبی داشته باشید. اولین قدم برای یادگیری پیدا کردن منابع خوب است؛ منابعی که توسط افراد با تجربه تهیه شده و در هر زمان و مکانی در دسترس باشد.

افیلیت مارکتینگ

به علاوه، ممکن است که برای تنظیم استراتژی به‌منظور تعیین اینکه کدام محتوا برای چه شبکه‌ای متناسب‌تر است با کارشناس بازاریابی محتوا همکاری داشته باشد. به عنوان مثال، رفتن سراغ کلمات کلیدی بلندتر و تولید محتوایی با کیفیت به شما در رتبه بندی در موتورهای جستجو برای این کلمات کلیدی کمک می‌کند. موتورهای جستجو برایشان مهم نیست که کدام برند در صنعت خود بزرگترین است؛ موتورهای جستجو محتوایی را که بیشترین بازتاب را در بین مخاطبان دارد، در اولویت قرار می‌دهند. در این میان این بازاریابی بوده است که در هر دو نوع خرید ارتباط شما را با مخاطبان و مشتریان حفظ کرده است و راهی برای فروش بیشتر شما بوده است. امروزه مفهوم بازاریابی با قدیم فرق کرده است و بستری به اسم اینترنت محلی است که کسب و کارها به دنبال فروش و معرفی برند خود هستند.

بازاریابی محتوایی