توزیع و پخش شوندگی مناسبی دارند

اما بایستی دقت کرد که 57:1 ثبات حرارتی بالایی داشته و می تواند در فرایند استریلیزاسیون به کاررود. تأثیر این رنگدانهها در بهبود خواص شیمیایی، مکانیکی و حرارتی رنگهای ساختمانی و رنگهای صنعتی اهمیت بیشتری دارد. تعداد بسیار زیادی پیگمنت قرمز 57:1 به صورت صنعتی در دسترس هستند و این گرید ها رنج وسیعی از شیدهای مجنتا را پوشش می دهند. موارد کاربرد رنگدانه ها در صنعت بسیار گسترده است؛ این مواد در تولید لاک ها، رنگ های روغنی، رنگ های سلولزی، رنگ های پلاستیکی، تاسیسات آهنی و فلزی، رنگرزی وسایل نقلیه و… قابل استفاده در ساخت و تهیه رنگ های روغنی، پلاستیکی و سلولزی است. برای استفاده از پیگمنت ها لازم است که آنها را در یک فاز متحرک (محمل) پخش نمود. فام و پوشش رنگ به وسیله رنگدانه تأمین می شود، لیکن در تعریف رنگ گفته شده که رنگدانه لازم نیست فام داشته باشد. سود آشکار ساخت مرکب از رنگ دانه ی خیس (به علت حذف شدن مراحل خشکاندن و آسیاب کردن)، صرفهجویی در زمان تولید، بهتر حل شدن پیگمنت خیس در واریش (چون پیگمنت خشک زمانی را برای خیس شدن و سپس حل شدن لازم دارد) و قدرت رنگی بالاتر آن از مزایایی است که بازار را به تولید و استفاده از پیگمنت خیس مایل کرده است.

پیگمنت های مصنوعی: که این نوع پیگمنت در یک فرآیند شیمیایی و مخلوط شدن با دیگر مواد بدست می آید. معتبرترین نظریه در مكانیزم اختلاط، نظریه ­ای است که بر نیروی برشی به عنوان بحرانیترین مرحله تاكید دارد و بهترین زمان افزودن اجزای مخلوط زمانی است که پلیمر مصرفی بیشترین چسبندگی را دارد. پلیمر پایه: پایۀ پلیمری مصرفی، غالبا انواع پلیاتیلن، پلیپروپیلن، پلیاستایرن، اتیلن وینیل استات، واكسهایی با وزن مولكولی پایین، پلیمر آلكیدی یا پلیمرهای مخصوص دیگر هستند. برای این پیگمنت بنفش رنگ، هیچ اثرات خطرناک یا مسمومیت برای افراد به ثبت نرسیده است اما توصیه می شود برای کار با این ترکیب حتماً از عینک، ماسک و دستکش لاستیکی استفاده شود؛ در صورتی که این ماده با پوست فرد و چشم او تماس پیدا کرد، محل تماس فوراً با آب شسته شود؛ اگر غبارات ناشی از این ماده نیز به طور تصادفی استنشاق شد، باید فرد را به سرعت در معرض هوای آزاد قرار داد.

خواص مقاومت به حلالی آن مانند 48:1 بوده و به حلال های معمولی نظیر استرها، اترها، هیدروکربن های آروماتیک و آلیفاتیک مقاومت خوبی دارد. حضور TiO2 در کنار 48:2 مقاومت نوری را کاهش می دهد (میزان اثر گذاری بسیار بیشتر از 48:1 می باشد). آسیبدیدگی در هر مخزن تولیدی، به ویژه در خطوط مخازن اصلی هزینه گزافی را به پالایشگاه تحمیل میکند که این هزینهها بسیار بالاتر از هزینه نگهداری و حفاظت آنها است. است. از دهه ۱۹۷۰ فتالوسیانین، به ویژه فتالوسیانین مس رنگدانه آلی قابل توجه آبی و سبز هستند. امروزه رنگ دانه های آلی به مراتب بیشتر از رنگدانه های معدنی می باشند و در پلاستیک, لاستیک, جوهر، رنگ پوشش و … از مهم ترین مواردی هستند که در استفاده از انواع پیگمنت ها و خرید پیگمنت معدنی باید مورد توجه قرار داد. در این فرایند از روغنهای آروماتیک استفاده میشود. این تکنیکها را میتوان با نامهای شیدینگ لب ، رژ لب ، سایه لب ، لب سازی ، خط لب ، حجیم سازی لب ، ساکورا و لیپ گلو LIP GLOW را شناخت .

تنها تعداد محدودی از پیگمنت های این خانواده اهمیت صنعتی یافته و در مقیاس بزرگ تولید می شوند که لیست آنها را در جدول 1 می توان مشاهده نمود. وجود عناصر غیر آلی ( فلزات ) در ساختمان این پیگمنت ها تنها به پایداری ویژگی های پیگمنت های آلی کمک ميکند. این رنگدانه ها ترکیبات آزویی هستند که دارای گروه های سولفونیک اسید و کربوکسیلیک اسید بوده که با دندانه دار شدن با عناصر قلیایی خاکی نظیر منگنز به نک های غیر قابل حل در آب تبدیل می شوند.

صنایع تولید رنگ و رزین، تولید کنندگان انواع رنگ های ساختمانی رنگ ترافیک و هنری، صنایع شیمیایی، صنایع لاستیک، جوهرسازی، مواد آرایشی و بهداشتی، صنایع آب و فاضلاب، نساجی و رنگرزی از مهم ترین موارد مصرف انواع سایت تاک فام پیگمنت هستند. نظیر 48:1، 48:2 را می توان در مرکب سازی یا صنایع پلاستیک به کاربرد. مصرف اصلی پیگمنت کربن بلک صنایع لاستیک سازی، رنگسازی و همچنین پلاستیک است. این پیگمنت در سال 1986 از طرف سازمان چاپ گراور امریکا به عنوان رنگدانه مرکب چاپ استاندارد گراور برای صنایع بسته بندی انتخاب شد.

رنگدانه مصنوعی

به عنوان مثال، کارتریجهای رنگی دای نسبت به پیگمنتی ، اشباع رنگ بیشتر، روشنایی بیشتر و دامنه رنگی بالاتری ارائه میدهند و حتی چگالی رنگ سیاه را نیز افزایش می دهند. در حال حاضر رنگدانههای پرکننده خاصی تولید میشوند که برخی ویژگیهای مفید را به رنگ میدهند. این اشکال خاص رنگدانه، دیوارهای در مقابل نفوذ عوامل خورنده تشکیل داده و به افزایش طول موثر مسیر عوامل خورنده مانند آب و اکسیژن به سطح فلز منجر میشوند. اما این نوع پیگمنت نیز مشکلات خاص خودش را دارد که اصلی ترین عیب آن، بور بودن رنگش است. هر کدام از انواع پیگمنت های معدنی یک ویژگی خاص دارند؛ به طور مثال می توان گفت پیگمنت سفید خالص که با نام اکسید تیتان یا اکسید تیتانیوم معروف است و یا پیگمنت سیاه که همان ترکیب کربن می باشد، جزو خالص ترین رنگدانه معدنی محسوب می شوند.

این افزودنیها گاهی علاوه بر ایجاد رنگ مطلوب محصول نهایی، باعث بهبود و اصلاح خواص فیزیکی، مکانیکی نیز میشود. 1) افزودنی: یکی از بهترین راهکارهای ایجاد خواص فیزیکی و شیمیایی ویژه در محصول نهایی، استفاده از مستربچ افزودنی است. انواع مستربچ­ ها عبارتند از مستربچ رنگی، افزودنی و پرکننده. افزودنی: به منظور تغییر خواص پلیمرها، مواد شیمیایی افزودنی به مستربچ ها اضافه می شوند که عبارتند از افزودنی های بهبود دهندۀ خواص، پیگمنت ها و پرکننده ها. دیگر مستربچ های افزودنی عبارتند از: ضد حریق،ضد مه گرفتگی، تمیز کننده، کنترل چسبندگی، حفره زا، ضد چسبندگی (Chill-roll Release)، خشک کننده، به تاخیراندازندۀ شعله، کاغذی (Paperlike)، صدفی رنگ (Pearlescent)، تجزیه­ پذیر نوری، ضد میکروبی، مقاوم به ضربه و فسفورسانس. پیگمنت بنفش 3، پیگمنت آلی بنفش PV3 یا Pigment Violet 3، یکی از انواع پیگمنت های صنعتی است که به عنوان ماده افزودنی و برای ایجاد رنگ بنفش مایل به آبی در محصولات متنوع مورد استفاده قرار می گیرد.

تیره کردن موی روشن و سفید نیز سختی های خاص خودش را دارد. اما از طرف دیگر روتایل ها امکان تولید در اندازه ذرات کوچکتر، و بنابراین با پوشش دهی رنگ سفید بیشتر، را دارند. این به این معنی است که یک چاپ ممکن است در نور مصنوعی، خوب به نظر برسد اما زیر نور خورشید با هالهای از رنگ سبز دیده می شود. در صنعت چاپ 48:1 میزان برنز شدن را کاهش داده و شفافیت فیلم های چاپ را بهبود می دهد. همچنین در فیلم زیر توضیحاتی در مورد خمیر رنگها ارائه داده میشود. در شکل 2 سه نمونه فلیک آلومینیوم مشاهده می شود. استفاده از خمیر آلومینیوم و موادی که از خمیر آلومینیوم یاد می شود رنگدانه و پیگمنتهای آلومینیومی می باشد و با دیگر افزودنی ها یا حلالهایی همچون آب پخش شده اند و بر اساس نیازهایشان، از پیگمنتهای متنوعی مانند کورن فلیک (Cornflace)، سیلور دالر (Silverdollar) استفاده میشود.

آنتوسیانین ها به طور کلی در pH بالاتر تجزیه می شوند.

اگر مشتری خط لب بخواهد رنگ انتخابی او باید به رنگ طبیعی لب ها و هماهنگ با تناژ پوست صورتش باشد. میکروپیگمنتیشن لب را می توان بر روی خط لب یا تمام لب انجام داد. حدوداً ۳۵ تا ۴۰ دقیقه منتظر بمانید تا رنگ بهخوبی روی موها اثر کند سپس آنها را بشویید. پوسته پوسته شدن لب معمولا تا یک هفته ادامه دارد. عدم دانش و تجربه در این زمینه ،اعم از شناخت پوست و ترکیب رنگ و همچنین برند مورد استفاده ، در نهایت منجر به تغییر رنگ پس از چند هفته ( تیره شدن ویا بنفش شدن تاتو) میشود که چندان مطلوب نمی باشد .

روش های تولید جدید در این پیگمنت ها و بهبود در ساختار معمولا ثبات ها ذکر شده در بالا را به خصوص در مورد پیگمنت محبوبی چون 57:1 افزایش داده است. به عنوان مثال با اضافه کردن توبیاس اسید و قرارگیری در ساختار کریستال اندازه کریستال افزایش یافته و شیفت آبی (blue shift ) برای نمونه اتفاق خواهد افتاد. در صنایع رنگ و پوشش هردو پیگمنت 48:1 و 48:2 کاربرد داشته و در برابر overcoating پایدار هستند. معمولا در غلظت های بالاتر برای صنایع پلاستیک مقاومت نوری بسیار خوب بوده که بسیار بیشتر از غلظت های معمول صنایع رنگ می باشد. در کل اکسیدهای آهن پیگمنت های بسیار عالی با مقاومت فوق العاده نسبت به نور هوازدگی و قیمت بسیار مناسب هستند. رنگ های خاص با طعم ها در ارتباط هستند.

هنگام فرموله کردن رنگ، باید از میان پیگمنت های موجود، رنگدانهای را انتخاب کنیم که وزن کمتری دارد، زیرا این رنگ دانه ها حجم بیشتری را اشغال میکند و در نتیجه مقرون بصرفه تر میباشد. مستربچ شفاف کننده PP یا هسته ­زا: این مستربچ ها شفافیت پلی پروپیلن را از طریق سازمان دهی مولکولی در حین فرآیند افزایش می دهند. این پیگمنت همچنین به لاک های شفاف حساس می باشد. کک و مک معمولا در اثر برخورد نور خورشید با پوست ایجاد می شود و شما می توانید آن را بصورت لکه های قهوه ای روی پوست یا سایر نقاط بدن که در معرض نور خورشید قرار می گیرند مشاهده کنید. همچنین کارشناسان ما برای پاسخگویی به سوالات شما آماده می باشند و شما می توانید با آنها تماس برقرار کرده و محصول مورد نظر خود را درب منزل تان تحویل بگیرید.

تا دو هفته پس از آرایش دائم لب انجام هرگونه آرایشی بر روی لب ممنوع است. این نژاد مو عمدتا مختص نژاد سفیدپوست است و گستره اصلی این نژاد مو از شبه قاره هندوستان تا شمال اروپا پراکنده بوده که بعدها بسیاری از مردمان این نواحی به سرزمین ها و قاره های دیگر مهاجرت و حتی با آنها مخلوط شده اند. میکروپیگمنتیشن لب دغدغه بسیاری از خانمهایی را که مجبورند برای وضو آرایش خود را پاک کنند یا کلا آرایش نکنند برطرف میکند. بسیاری از مواد به طور منتخب طول موج های مشخص نور را جذب میکنند.

پایه ۹ زرد روشن میشود و پایه ۱۰ سفید. از آنجایی که کرمات سرب زرد رنگ به مرور زمان در اثر واکنش های اکسیداسیون، به رنگ تیره در می آید و حاوی عنصر سمی سرب نیز هست، لذا با یک عنصر دیگر به نام کادمیوم زرد لیمویی جایگزین می شود. این پیگمنت معدنی زرد رنگ، از مخلوط شدن محلول های نیترات سرب و کرومات پتاسیم و تولید رسوب کرومات سرب زرد رنگ حاصل می شود. رنگدانه ها به انواع معدنی ، مصنوعی و آلی طبقه بندی می شوند.

پیگمنت قرمز 57:1 قدرت تینت کنندگی بالایی دارد به طوری که در مرکب چاپ آفست و لترپرس برای تولید عمق استاندارد SD 1/1 با ضخامت استاندارد حدود 19% پیگمنت در فرمولاسیون نیاز است. اگر سفیدی موهای شما زیاد است بهتر است از اکسیدان استفاده کنید تا موهایتان بهخوبی تحریک شود و رنگ مو را بهخوبی به خود جذب کند اما درصورتیکه سفیدی موهایتان کم است نیاز به استفاده از اکسیدان ندارید. چرا که پرینت های انجام شده با کارتریج های پیگمنتی برای مدت زمان طولانی پایدار باقی می مانند و در شرایطی مانند بایگانی که اسناد برای مدت زمان طولانی مورد نیاز هستند، این کارتریج ها ترجیح داده می شوند. دو عامل مهم در ایجاد ملاسما، ژنتیک و تغییرات هورمونی در ترکیب با اشعه ماوراء بنفش هستند. پایداری حرارتی این پودر بنفش رنگ برابر با 130 درجه سانتی گراد است و درخشندگی فوق العاده ای را در طیف بنفش تیره مایل به آبی برای محصولات ایجاد می کند.

شکل 4 ساختار فلیک مقاوم در برابر فرسایش. رزین حمل کننده موجب می شود که پیگمنت یکنواختی توزیع گردد و به راحتی به شکل گرانول در بیاید. آنتوسیانین ها به طور کلی در pH بالاتر تجزیه می شوند. رنگ رژ لب با توجه به پوست چهره افراد و یا حتی لباس که بر تن کرده اند تغییر می کند و می توان آنها را جذاب تر و زیبا تر به نظر برساند. قبل از آرایش باید پوست خود را از هرگونه آلودگی و چربی پاک کنیم.