برای خرید فرش دستباف چه نکاتی را مد نظر قرار دهیم؟

فرش مدرن ایرانی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل می توان گفت اکثر مردم به فرش ایرانی مدرن اقبال نشان می دهند. فرش آشپزخانه مدرن دارای قیمت بسیار مناسبی است و از کیفیت قابل قبولی هم برخوردار است و شما می توانید از این فرش ها برای آشپزخانه خود استفاده کنید و بعد از مدتی اگر خواستید، بدون مشکل عوضکنید، چون قیمت بالایی ندارند. در بین فرش های ماشینی، این مدل فرش ها به دلیل پایین بودن شانه و تراکم از قیمت ارزانتری برخوردار هستند. این فرش در تملک سان مارکو قرار دارد، و ۴ فرش دیگر در سال ۱۶۲۲ و همچنین سه فرش زربافت ابریشمی نیز به وسیلهٔ ایرانیان در سال ۱۶۳۶ به ونیز راه یافتند. فرش شگی فلوکاتی که به تازگی به بازار راه پیدا کرده است تولید محدودی دارد ولی با توجه به ویژگی هایی که دارد مورد استقبال بسیاری از فروشندگان و مشتریان قرار گرفته است. همچنین نرمی و لطافتی که دارند، سبب می شود هنگام راه رفتن حس خوبی به افراد مختلف دست بدهد. تصور عمومی این است که فرش ماشینی چون با دستگاههای دقیق بافته میشود، دیگر چندان ایرادات احتمالی فرشهای دستباف مثل غلطبافی را ندارد. گلیم فرش فانتزی را هم باید یک نوع از فرش فانتزی و مدرن دانست.

به علاوه، در بسیاری از مواردی که دوستان عزیز بدون اطلاع از علم دکوراسیون یا تحقیق و بررسی کافی، اقدام به خرید مبلمان و لوازم می کنند، ابتدا مبلمان های اصلی و حتی اکسسوری ها خریداری شده و در نهایت به صرافت تطبیق فرش با این اثاثیه و لوازم می افتند و بنابراین مشکل چندین برابر سایت 700shane می شود. بخش عمده توصیه هایی که در این مطلب نوشته شده است برگرفته از راهنمایی ها و مشاوره هائیست که در طراحی آنلاین دکوراسیون اتود به دوستان و هموطنان عزیز ارائه می شود و با توجه به اینکه غالب سوالات اینچنینی و معضلات انتخاب فرش برای خانه های کوچک و جمع و جور است، این پاسخ های عملا برای خانه هایی با ابعاد متوسط یا کوچک مفید هستند.

عجیبترین چیزی که درباره فرش دستباف میتوان گفت این است که این فرش به عنوان یک محصول سرمایه ای در نظر گرفته می شود زیرا می توان آن را به عنوان سرمایه گذاری خریداری کرد، سالها مورد استفاده قرار داد و سپس با قیمتهای حتی بالاتر به فروش رساند. فرش دستباف نایین : یکی دیگر از شهر هایی که در زمینه بافندگی فرش دستبافت مهارت دارند شهر نایین می باشد. 1- تعداد شانه و تراکم در قیمت فرش فانتزی و مدرن تاثیر گذار هستند. برای مثال فرش های ماشینی با تعداد شانه 1500 و تراکم 4500 گرانترین فرش های مدرن به شمار می روند و فرش های مدرن با تعداد شانه 320 ارزان ترین آنها قلمداد می شوند. تابلو فرش یکی از زیباترین طرح منظره برای هر منزل است. 2-جنس نخ تار و پود: برای تشخیص جنس نخ تار و پود از قسمت پشت تابلو فرش به راحتی قابل مشاهده است، هر چه گرهها ریز باشد وضوح تصویر بیشتر و زیباتر دیده خواهد شد و هر چه گرهها ریز و بافت ظریفتر، باشد نشان دهنده استفاده از نخ تار و پود مرغوب است. به راحتی لک نمیشود و در صورت لک شدن، بدون دردسر تمیز میشوند.

البته اصطلاح ترک در فرش های مدرن ایرانی هم دیده می شود که منظور فرش های مدرنی است که با استفاده از نخ ترک بافته شده اند. همچنین شرایط آشپزخانه ممکن است به فرش لطمات جبران ناپذیری مانند سوختگی یا پارگی وارد کند که درصورت بالا بودن قیمت فرش ضرر مالی واردهی ناشی از این اتفاقات بیشتر میشود. این فرش های سه بعدی دارای ظاهری سه بعدی هستند و جلوه بسیار زیبایی دارند. به این نکته دقت داشته باشید که اغلب این توصیه ها برای خانه هایی مطرح شده است که بین نشیمن و پذیرایی فاصله خاص و قابل توجهی وجود ندارد و لازم است فرش ها در این میان نه تنها در نقش کفپوش، بلکه به نوعی ایجاد کننده حریم فضایی باشند. در آنجا از «فرش بهارستان» سخن میرود که در حملهٔ اعراب به ایران از کاخ تیسفون بدست آمدهاست. مهمترین ویژگی فنی آنها تکپوده بودنشان است (تکپود نازک) که همراه قالیچههای بلوچ از بارزترین نمونههای این شیوه به شمار میرود تا آنجا که میتوان گفت فرشهای ترکمن تختباف هستند. فرش مدرن بلژیکی هم از دیگر فرشهای خارجی معروف در ایران است که بیشتر به خاطر ظاهر متفاوتشان معروف شدند.

انتخاب طرح، رنگ و مدل فرش پذیرایی یکی از متداول ترین پرسش هائیست که در مشاوره های دکوراسیون منزل اتود و خصوصا در حیطه های تغییر دکوراسیون مطرح می شود. در این مطلب کوتاه که چند ماه پیش در اینستاگرام دکوراسیون منزل اتود منتشر شده است، به صورت کوتاه و با ادبیاتی خودمانی و دوستانه به بررسی این موضوع و راهکارهایی که برای تهیه مدل فرش پذیرایی می توانید در پیش بگیرید پرداخته ایم. در اینجا سوالی که ممکن است برای خریداران پیش بیاید این است که فرش دستباف چیست؟ خب از این موارد که بگذریم، بهتر است به بررسی دیگر موارد فرش فانتزی و مدرن هم بپردازیم تا شما بتوانید اطلاعات کامل راجع به این فرش ها داشته باشید. عدم امکان صادرات فرش از تبریز یکی دیگر از مشکلات تولید کنندگان فرش استان بود که در این جلسه مطرح شد. اما اگر تابلو فرش دستبافی را مشاهده کردید که بافت بسیار دقیق و منظمی دارد، باید بدانید بافنده ی فرش بسیار چیره دست و حرفه ای بوده است. مهمترین ویژگی ظاهری این فرش های ماشینی مدرن این است که دارای پرز یا خاب ضخیم و بلند هستند. ولی در فرش های ماشینی با تعداد شانه پایین تر، به علت نخ خاب بلندتر زیر پای نرم تری را حس خواهید کرد.

یکی از عمده ترین تفاوت ها بین فرش های ماشینی و دستباف ایرانی، به کیفیت بالای فرش های ایرانی ارتباط پیدا می کند که ارزش سرمایه گذاری محسوسی دارند. واقعیت این است که امکان برقراری تنوع زیاد در فضاهای کوچک مقدور نیست و چیدمان مبلمان و ست های نشیمن متفاوت نزدیک به هم، نمایی مشابه یک سمساری شلوغ به سالن پذیرایی منزل شما می دهند. نمونه اول دارای تفاوت کم، نمونه دوم تفاوت متوسط و نمونه سوم دارای تفاوت فاحش و زیاد است. همچنین به خاطر کیفیت خوبی که دارند، می توانید به عنوان فرش دست دوم بفروشید. رنگ زمینه هر دو فرش را سفید یا کرم رنگ انتخاب کرده و رنگ آبی لاجوردی یا سبز تیره را به عنوان رنگ دوم برگزینید. فرش های مدرنی که در بازار وجود دارند، اکثرا فرش های مدرن ایرانی هستند. رنگ هر یک از دو فرش به تناسب مبلمانی که با آن ست شده است انتخاب می شود و طرح فرش ها می تواند کلاسیک (برای کلیه مدل مبلمان های انتخاب شده) و یا مدرن (تنها در صورتی که هر دو ست مبلمان مدرن هستند) در نظر گرفته شود.

معمولا فرش کرک جنس و کیفیتی بهتر از فرش پشمی دارد. فرش 1200 شانه در مقابل شکستگی و تا خوردگی نیز ماندگاری بالایی دارد و علت آن، به کار رفتن نخ پنبه در آن است. با استقبال نسبتاً خوب مردم از فرش ماشینی، صاحبان گروه صنعتی بهشهر، شرکت بزرگی به نام شرکت صنایع کاشان (فرش راوند) را تاسیس نمودند که زمینه فعالیت آنها فرش ماشینی و موارد مرتبط با آن بود و اولین محصول خود را در سال ۱۳۵۳ وارد بازار کرد. در هنگام انتخاب فرش ماشینی موردنظر خود، علاوه بر سلیقه شخصی، به محلی که میخواهید از آن استفاده کنید نیز باید دقت کنید. یکی از بهترین روش های خرید فرش مدرن مخصوصا در روز های کرونا و ایامی که باید برای سلامتی خودمان در قرنطینه باشیم، روش خرید اینترنتی است. فرشهایی که پرز آنها نرم است، نسبت به فرشهایی با پرز ضخیم، دوام کمتر و تمایل بیشتری به جذب گرد و خاک دارند. با توجه به اینکه فرش شگی یکی از پرفروش ترین فرش های مدرن در چند سال اخیر بوده است، می توان گفت که اقبال مردم به این فرش ها زیاد است و از آن استقبال می کنند. 2- کیفیت فرش های مدرن ایرانی به مراتب بیشتر است چرا که در بافت فرش از الیاف ابریشم مصنوعی و الیاف اکریلیک هیت ست استفاده می شود.

البته می دانید که با تهیه فرش های یکسان بدون هیچ فاصله مشخصی نمی توان این حریم را ایجاد کرد و لازم است فرش ها و کفپوش های مختلف، در عین هماهنگی با یکدیگر، کاملا مشابه نباشند. دقت کنید که بهتر است تابلو فرش را قاب نشده تهیه فرمایید چراکه قاب میتواند کجیهای فرش را بپوشاند در حالیکه اگر دو طرف تابلو فرش بدون قاب را روی هم بگذارید به راحتی متوجه کجی های آن خواهید شد. در اغلب خانه ها، فضای پذیرایی حالت رسمی تر و سنگین تری نسبت به این دو بخش دارد و با مبلمان هایی با ابهت بیشتر و البته راحتی کمتر مانند مبلمان استیل، چستر یا هر نوع مبلمان کلاسیک دیزاین می شود. این فرش به صورت تک رنگ طوسی در ابعاد مختلف وجود دارد و شما می توانید از این فرش ها خرید کنید. آقای فرش به مناسبت افتتاح چهارمین شعبه خود از ساعت ۱۰ صبح جمعه چهاردهم دی ماه ویژه برنامههایی در این شعبه اجرا کرد و ضمن پذیرایی از بازدیدکنندگان، تخفیف فوقالعاده ای نیز برای خریداران در نظر گرفته بود که این تخفیفات در هفته های آینده نیز در دسترس همشریان کرجی و ساکنان مناطق همجوار قرار دارد. به عنوان مشاور دکوراسیون و مدرس دانشگاه که همواره تلاش می کنم ایده های طراحی را به ساده ترین شکل ممکن برای دانشجویان و مشتریان گرامی شرح دهم، تلاش کرده ام شیوه های انتخاب فرش را به ساده ترین روشی که در ذهن داشتم بیان کنم، امیدوارم این نوشته بتواند راهگشای شما در خرید فرش و انتخاب مدل فرش پذیرایی باشد و در هر بخشی از این متن که تصور می فرمایید لازم است توضیحات بیشتری ارائه شود، به دیده منت می پذیرم و آماده شنیدن نظرات و پرسش های شما در قسمت دیدگاه های این آموزش هستم.

برای آشنایی بیش تر با این فرش 1500 شانه لطفا ادامه این متن را نیز مطالعه فرمایید . شما قبل از خرید فرش برای پذیرایی ، باید به نوع کف پوش و رنگ دیوار ، رنگ پرده و رنگ مبل توجه کنید . این فرش های ماشینی در بازار ایران دیده می شوند، و اکثرا طرح بلژیکی هستند. از این گذشته، اگر نشت ها بلافاصله تمیز نشوند و لکه ها کاملاً باقی بمانند، اجازه می دهد رطوبت به زیر زمین نفوذ کند، اما الیاف فرشهای جدید ماشینی به گونه ای طراحی شده است که از نفوذ رطوبت جلوگیری کرده و آن را برای تمیز کردن آسان در بالای سطح نگه می دارد.

انتخاب مبلمان های مناسب یک فضا در بسیاری از موارد با توجه به ابعاد فضا انجام می شود و محدودیت های فراوانی در خصوص آن وجود دارد، بنابراین شاید خرید مبلمان به اندازه انتخاب مدل فرش برای یک پذیرایی بزرگ دشوار نباشد. یکی از راهکارهای جدا کردن فضاهای مختلف در یک سالن پذیرایی و نشیمن یکپارچه، استفاده از کفپوش های مختلف برای هر بخش و تعیین کردن حریم محدوده موردنظر با رنگ و طرح فرش است. در خصوص اینکه آیا فرش این دو بخش از مبلمان بایستی با یکدیگر متفاوت باشند و یا مشابه، و اینکه کدام فرش را در کدام بخش از منزل می توان قرار داد دیدگاه های متفاوتی وجود دارد و البته که همان طور که می دانید انتخاب مدل فرش پذیرایی بستگی به جزییات متعددی مانند نورگیری، طرح مبلمان، ابعاد و ست رنگی منزل دارد. میتوانید به قالیچههای ماشینی هم که الیاف پولیستر دارند و قیمتشان کمتر است فکر کنید، بخصوص که این قالیها انتخاب بهتری برای آشپزخانه هستند. 3- رنگبندی های مورد استفاده در فرش های مدرن ایرانی همگی واقعی هستند و جلوه بهتری دارند، دلیل این هم می تواند استفاده از تجهیزات و مواد اولیه باکیفیت باشد.

حالا در ادامه از فرش های بلزیکی و ترک بیشتر برایتان خواهیم گفت. یکی دیگر از فرش های مدرن خارجی معروف که در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح خواهیم داد، فرش مدرن بلژیکی است. جدا کردن دو فضا علاوه بر اینکه برای استفاده کنندگان چه اهالی منزل و چه میهمانان، تعیین می کند که در هر فضایی چه رفتاری می توانند داشته باشند، دکوراسیون و چیدمان جذاب تری را نیز ارائه می کند. انتخاب یک فرش مناسب برای پذیرایی و نشیمن های یکپارچه و به عبارت بهتر خانه هایی که تنها یک سالن بزرگ دارند و قرار است مبلمان پذیرایی و نشیمن در یک فضا انجام شود، می تواند تبدیل به یک چالش بزرگ دکوراسیونی شود. این ایده به صورت متداول زمانی کاربرد دارد که رنگ مبلمان های پذیرایی و نشیمن با یکدیگر بسیار متفاوت است. در این سه نمونه فرش، طراحی های یکسانی را مشاهده می فرمایید که با رنگ بندی متفاوت ارائه شده است. در پایان مطالب گفته شده در مورد تابلو فرش ها این سوال برای ما پیش می آید که در هنگام خرید آنها باید به چه مواردی دقت کنیم تا بتوانیم یک خرید مطمئن و درست داشته باشیم؟

هر یک از این دو راهکار برای انواعی از مبلمان پذیرایی و نشیمن توصیه می شود که در ادامه می توانید ملاحظه بفرمایید. لکههای روی آن بهراحتی تمیز میشود، کافی است لکه را با یک دستمال مرطوب و کمی شامپو فرش پاک کنید. هر چه کیفیت مواد اولیه بیشتر باشد، سبب می شود قیمت فرش هم بالا برود. ویژگی ظاهری این فرش ها سبب شده است تا مشتریان از فرش چهل تکه استقبال ویژه ای داشته باشند. آشپزخانه یک محیط پر رفت و آمد برای خانم های خانه دار است، به همین دلیل در انتخاب فرش برای این محل از خانه باید دقت شود. فرش کودک علاوه بر اینکه دارای نرمی و لطافت است، بدون پرزدهی است و ضد حساسیت می باشد، برای همین باید امتیاز ویژه ای برای این فرش ها در این بخش در نظر بگیریم. با توجه به اینکه در بافت فرش های 1500 شانه از تراکم بالایی استفاده می شود، این افزایش تراکم باعث کاهش عمر این فرش ها شده است. اینکه بهترین فرش مدرن را با قاطعیت تعیین کنیم، کمی سخت و دشوار است و ممکن است سلیقه ای باشد، اما با توجه به خرید اکثریت قریب به یقین مردم، می توانیم بر اساس آمار داده ها و نتیجه هایی را برای شما ارائه کنیم تا بتوانید ببینید طیق این آمار کدام فرش های مدرن بیشتر فروش رفته اند.